FK Milešov – SK Stap Tratec 2:2 (2:1 – 4:3 na PK)

Po velmi dobrém výkonu a vysoké výhře doma s Kadaní si chtěli hosté odvézt všechny tři body konečně i z venku. Milešov však doma body nerozdává a na malém a navíc křivém a velmi hrbolatém hřišti to bude pro všechny týmy složité zde něco vymyslet kombinační hrou, na jejich důrazné, leč méně pohyblivé hráče. Hosté začali jak z partesu a na domácích byl vidět jakýsi respekt, ale ten netrval příliš dlouho a když hosté nedali v úvodu zápasu hned tři jasné tutovky, domácí se osmělovali čím dál tím více a ve druhé půli mohli dát víc branek zase oni. Nejdůležitější minuty zápasu:
2´ – přesný centr Buryánka a parádní volej osamoceného Choda šel jen těsně nad branku domácích
7´- průnik dvojice Chod – Soukup – Chod a ten tváří v tvář chtěl obstřelit gólmana domácích, ale trefil jen jeho
9´- trestný kop Buryánka, parádní signál, ale Jägrovu střelu z voleje s námahou domácí gólman na 2x lapil
12´- pěkná střela domácího kanonýra Brabence šla jen těsně vedle šibenice hostujícího gólmana Vaňaka
16´- česká ulička Choda a Soukup se ocitl zcela sám před gólmanem domácích, ale střílel jen do něj
18´- průnik Buryánka středem mezi domácími beky, ale jeho střela zpoza vápna jen olízla tyčku domácí svatyně
27´- domácí špílmachr Stejskal obešel z půlky hřiště dva beky hostů napřáhl z 25-ti metrů a trefil šibenici – 1:0
29´- hostující Buryánek přelstil ve vápně dva beky domácích a pohodlně zasunul balón k tyči a vyrovnal – 1:1
33´- dlouhý aut Krasnického do vápna domácích se dostal až k Chodovi, ten prostřelil gólmana, ale bek
domácích z brankové čáry ještě stačil záhadně míč vykopnout – to byla šance zasluhující si branku !!!
45´- nepříjemné zranění Vlka, kterému tekla krev z obočí, ošetřování za lajnou a domácí se po rohovém kopu
dostávají díky hlavičce nepřikrytého dlouhána Brabence do vedení – 2:1. Hlavní sudí pak píská konec půle !
První půle byla jasně v režii hostů, kteří měli nejméně pět tutových šancí, ale nedali je. Domácí se dvakrát trefili mezi tyče a dali z toho dva góly. Ten druhý bohužel při absenci našeho dlouhána Vlka, který hlídal při standardních situacích právě domácího dlouhána Brabence. Škoda, přeškoda !!!
48´- hosté zmatkují v obraně a domácí nestor Pazdera v čisté šanci střílí naštěstí pro hosty jen vedle branky
51´- dlouhý aut Krasnického za beky domácích, kde se objevil Chod, ale jeho chytrý lob šel přes gólmana i bránu
52´- parádní dělovku Vavrouška z 20-ti metrů domácí gólman s velkou námahou vyrazil do pole
53´- kapitán domácích Stejskal se dostal po dalším zmatku obrany hostů do čisté šance, ale Vaňak ji zlikvidoval
61´- obrovská chyba domácích a kanonýr hostů Soukup v čisté šanci střílí jen do vyběhnuvšího gólmana !!!
63´- domácí v další velmi dobré šanci Fialou, ale Vaňak skvělým zákrokem nohou zabránil jisté brance
72´- chyba domácí obrany, kde dobře atakoval mladičký Kurel a Buryánek do prázdné branky vyrovnal – 2:2
74´- dobře zahraný trestný kop Choda přistál na hlavičce Soukupa, ale míč skončil jen těsně nad domácí bránou
85´- Krasnický vypíchl domácímu obránci balón a postupoval po pravé straně sám na gólmana, s ním ještě běželi
Kurel a Buryánek, kteří unikli pomalé domácí obraně, bohužel přihrávku Krasnického přečetl vyběhnuvší
brankář domácích a míč vytěsnil před Buryánkem, který by měl před sebou již zcela prázdnou branku !!!
Druhá půle byla jistě zajímavá pro diváky, neboť se hrálo od brány k bráně, byly vidět pěkné šance, ale vesměs po chybách obou obran, neboť terén pro nějaký technický fotbal, zde určitě nebyl. Hosté měli hodně smůly při zakončování v 1.půli, domácí ve 2.půli a nakonec to mohli být hosté, kteří promarnili obrovskou šanci pět minut před koncem, když šli ve třech proti gólmanovi domácích. Bohužel v penaltách zklamal Čuda, takže si hosté přivážejí pouze jeden bod, ale i to je při absenci jejich tří klíčových borců základní sestavy úspěch.