FK Proboštov – SK Stap Tratec 0:1 (0:1)

Hosté přijeli tentokráte bez svých dvou klíčových hráčů – stopéra Jircháře a kanonýra Soukupa, kteří měli již předem naplánovánu zahraniční víkendovou akci a navíc byli pro pomoc Šluknovu uvolnění – Mikula a R. Vichterey, takže bylo k zápasu možno použít pouze 14 lidí. Ti se toho zhostili všichni na výbornou a výsledkem je první, ale zcela zasloužená výhra venku v jarní části soutěže. Konečně !!!

1´ – dlouhý centr Dobeše mezi beky domácích, míč si zpracoval Vavroušek, ale jeho střelu zblokoval domácí bek
2´- chyba domácí obrany a Buryánek v čisté šanci zaváhal a než stačil vystřelit, bek domácích mu míč odkopl
12´- krásná akce hostů, kde Vavroušek patičkou poslal Buryánka do čisté šance, ale jeho střelu gólman chytil
18´- parádní ulička Choda na Buryánka a jeho únik, na jehož závěru bylo pravé české bodlo, ale míč šel vedle
21´- velmi dobře mířená a tvrdá střela Čudy z 20-ti metrů výborného gólmana domácích nijak nepřekvapila
22´- odražený balón ve skrumáži se dokutálel k Chodovi, ale jeho střelu k tyči gólman domácích opět chytil
24´- roh Choda olízl hlavou Vavroušek, míč se dostal k Jägrovi, ale jeho střelu opět gólman domácích lapil
33´- centr hostujícího Čudy přistál na noze zcela volného Buryánka, ale jeho volej v čisté šanci šel těsně vedle
41´- centr domácího exligisty Sedláčka na Barana, ale jeho hlavičku gólman hostů Vaňak bez problémů lapil
43´- chyba hostů a domácí Baran, šel sám z půlky na Vaňaka, ten ale skvěle vyběhl a super šanci zlikvidoval !
45´- nevídaná dělovka Jindřicha z 35-ti metrů do šibenice znamenala konečně vedení hostů do šatny – 0:1 !!!

První půle byla jasně v režii hostů, domácí se do šancí a na dostřel dostávali jen sporadicky, ale ke konci poločasu měli na noze možnost vedení po sólu Barana. Nedáš – dostaneš zde platilo a tak když už se všichni promoklí aktéři těšili do kabin, napřáhl z nevídané dálky hostující Jindřich a nejlepší hráč domácích – gólman Račuk, neměl sebemenší šanci. To byla skutečně paráda, která se málokdy vidí.

51´- únik Buryánka a jeho zpětná přihrávka na zcela volného Vavrouška, ale ten v další čisté šanci střílel vedle
73´- pěkná a nebezpečná střela domácího Barana z velkého čtverce končí v rukavicích pozorného Vaňaka
77´- výstavní dělovka střídajícího Očipky z velkého vápna skončila jen o milimetry vedle domácí svatyně
90´- v poslední minutě vytáhl domácí trenér a bývalý hráč Teplic Janota na roh do útoku i gólmana Račuka a po
několika závarech před hostující brankou kopali domácí čtyři rohy (!!!) za sebou a i když to hodně „hořelo“
před Vaňkem, vyrovnat se jim nepodařilo.Naopak hosté odkopli míč do pole a dvojice Jägr – Očipka obelstila
jediného bránícího beka domácích a Očipka dosáhl branky. Pomezní však odmával ofsajd a bohužel podle
pravidel správně, což málokdo z aktérů na hřišti věděl a hlavní sudí pak již nenechal domácí ani rozehrát,
neboť čas vypršel a k velké radosti hostujících hráčů, funkcionářů i fanoušků zápas ukončil !!!

Hosté sehráli proti velmi dobrému domácímu celku jasně nejlepší partii jara na venkovní půdě a zaslouženě si odvezli tři body, které jim zaručují účast v nejlepší pětce KP a hlavně již značnou vzdálenost k sestupovým či barážovým příčkám. Velmi dobře se zhostili své funkce i všichni tři rozhodčí, i když to občas neměli jednoduché, při některých tvrdých zákrocích domácích na velmi těžkém promáčeném terénu a za neustálého deště.