weby pro nejsevernější čechy

Festiválek na Kopéééééčku (v Rumburce)

V sobotu (9/6) se na Kopečku v Rumburku uskuteční další ročník Festiválku malého umění. Tady máme text, který dodali organizátoři (myslí, že Natálka)

Festiválek malého umění v Rumburku už přivítal za svou šestiletou existenci mnoho zajímavých hudebníků a hudebních uskupení. Od domácích Pranic přes Pepu Nose, Janu Vébrovou, Vobezdud až ke Kanaďanu Edwardu Powellovi. Ani letošní ročník nebude výjimkou a kromě mnoha umělců ze šluknovské končiny se tu představí hned dva přespolní hosté.

Tulačka po všech rovnoběžkách a polednících Beata Bocek k nám do Rumburku přiveze své písně zpívané v libozvučné slezštině, kterou zpěvačka označuje jako „po naszymu“ – je totiž směsí jazyků všech národů a etnik, které spolu žijí v oblasti Těšínska, odkud zpěvačka pochází (polštiny, moravské češtiny, slovenštiny, němčiny a mnoha dalších). I v její hudbě můžeme slyšet velkou rozmanitost, od táhlých tónů lidového slezského folklóru až po asijské rytmy přivezené z jejích četných cest.

https://youtu.be/qx-tilrJUQI

I když je ve Šluknovském výběžku několik kozích farem, kozu na útesu tu jen tak nepotkáme. Tedy ne doslovně. Koza na útesu, mladá kapela z Prahy, se podle svých slov „pokouší“ hrát klezmerové (tradiční židovské) písně v modernějším podání – v rytmu druhé doby, punkovým rytmem a zkreslenou kytarou. Ve výsledku jde o velice rytmickou živou hudbu s orientálním nádechem.

https://youtu.be/pHvswZqLSv8 

A ještě plakátek:

[issuu viewMode=singlePage width=420 height=586 embedBackground=%23000000 backgroundColor=%23222222 documentId=120606061332-5f1e6240cc0b4a728e78a2966c91398a name=kopecek username=marekdousa tag=akce unit=px v=2]

1 2Následující stránka