FK Chmel Blšany – SK Stap Tratec 2:2 (1:0) – 3:4 PK

Hosté stále bojují o finančně dobře ohodnocené 3.místo v tabulce a tak chtěli i z blšanského exligového stadionu přivézt pokud možno všechny tři body, pro zachování naděje na toto pěkné umístění. Domácí areál je stále pěkný, ale podepisuje se na něm již zub času a více méně chátrá. Krásné jsou ale stále prostory kabin a vzpomínky na fotkách v jejich útrobách, kde lze shlédnout všechny tehdejší hvězdy od Petra Čecha přes Gedeona, Jirku Němce a další a další až k Šimákovi či Zelenkovi. To je však již jen historie, současnost je bohužel jiná a tak si zde proti nám ještě zahráli třeba exreprezentanti – Josef Němec nebo legendární bombér Horst Siegl, ale i jeho syn v roli kapitána tohoto zajímavého týmu. .Nejdůležitější minuty zápasu: 4´ – parádní uvolnění se Vavrouška přes beka domácích, ale jeho střela z osmi metrů šla jen do gólmana
12´- na trestný kop domácího exsparťana Horsta Siegla si naběhl Ferstl, ale jeho střelu Loos lapil
16´- přetažený balón Čudy na naběhnuvšího si Krasnického, ale jeho střela jen těsně minula domácí svatyni
18´- ulička Choda a Jindřich šel sám na gólmana, ale ten mu zmenšil úhel a ten střílel jen do jeho nohou
20´- technickou střelu Jägra z hranice velkého vápna vytáhl výborný gólman domácích konečky prstů na roh
27´- na rohový kop Choda si naskočil Dobeš, ale jeho hlavička šla jen nad branku domácích
29´- odražený balón ve skrumáži napálil internacionál Němec, ale Loos byl v brance hostů pozorný a chytil to
36´- hostující Jindřich vytvořil fatální hrubku, když namazal míč domácím a Bašek své sólo proměnil – 1:0
41´- pěkný centr Jindřicha na Soukupa, který dobře vystřelil, ale výborný gólman domácích střelu lapil

V první půli byli hosté aktivnější, domácí bránili pozorně v osmi lidech a podnikali jen sporadické protiútoky, ale jeden z nich se jim podařilo gólově zakončit a tak se šlo do kabin s překvapivým vedením, vůči obrazu hry na place, pro domácí. Hrálo se za úmorného vedra a tak rozhodčí správně přerušovali hru na občerstvení.

49´- pěkná rychlá akce hostů na jejímž konci šutroval Jägr, ale domácí gólman jeho střelu opět chytil
52´- chyba domácích v rozehře a Soukup postupoval sám na gólmana domácích, ale místo kličky zvolil střelu
a trefil jen vyběhnuvšího skvělého mladého nadějného gólmana domácích Matějku !!!
55´- domácí v čisté šanci po zaváhání obrany hostů, ale dobře mířenou Baškovu střelu Loos chytil
61´- centr Krasnického, nepovedený volej Čudy, ale dorážka Soukupa a bylo konečně vyrovnáno – 1:1
62´- na centr Čudy si naběhl Krasnický a v čisté šanci hlavou z malého vápna jen náruč domácího brankáře
64´- domácí překopli dlouhým balónem obranu hostů, Loos naznačil výběh, ale pak zastavil a couval zpět, což
využil Nový a prostřelil jej – 2:1, to byla škoda, protože Loos by určitě byl u balónu dříve !!!
69´- parádní centr Soukupa do vápna domácích, kde byl zcela volný Kurel, ale jeho volej pravačkou šel vedle !
74´- dobrou střelu Soukupa bez přípravy z velkého vápna pozorný gólman domácích chytil
90´- centr Jindřicha do vápna domácích, kde si našel prostor Soukup a z voleje vyrovnal na konečných – 2:2 !!!

Ve druhé půli byl obraz stejný jako v té první, hosté hráli, domácí bránili a podnikali rychlé brejky, z nichž opět jeden po chybě hostů proměnili. Nakonec se hostům podařilo v poslední minutě alespoň vyrovnat a posla hru do rozhodujících penalt, kde Jägr, Chod, Soukup i Jirchář proměnili, kdežto domácímu Novému – Loos tu poslední lapil a tak se ze dvou bodů nakonec radovali hosté. Dobří sudí to měli jednoduché, hrálo se bez karet !!!