weby pro nejsevernější čechy

Film Orgasmický porod na Kopečku v Rumburku

Ve středu [11/6] v čajovně na Kopečku v Rumburku proběhlo promítání filmu Orgasmický porod (USA 2008 režie: Debra Pascali Bonaro) v rámci Světového týdne respektu k porodu s následnou diskuzí. Jako by v tom byla jistá symbolika, když před promítáním shora uvedeného filmu, proběhla svatba v kostelíku vedle čajovny.

Již před týdnem jsem zde vkládal info k tomuto snímku:

Film zobrazuje porod jako nedílnou součást ženské sexuality a přehlížené lidské právo. Ženy ve filmu rodí nerušeně, volně se pohybují podle svého vnitřního porodního rytmu. Se svými partnery se smějí, líbají a při kontrakcích mručí. Protipólem jsou záběry žen připoutaných k fetálním monitorům, obklopených cizími lidmi. Hovoří také porodní asistentky, lékaři a lékařky. Orgasmický porod zblízka osvětluje přístup k porodu, který je nejen mnohem příjemnější, ale také bezpečnější a zdravější pro matku i dítě. Vícewww.respektkporodu.cz.

Shora uvedená svatba nemohla být na kopečku v sobotu z jednoho prostého důvodu, proběhne tam 8.ročník festiváleku malého umění …program naleznete zde.

Případně zde je program do konce června.