weby pro nejsevernější čechy

Festiválek na Kopečku a Sekaná na Konírně (první díl)

Tým výběžku(eu) se poněkud rozrostl a tak se nás na víkendových akcích v Rumburku sešlo více než je běžné, měli jsme například několikanásobně větší pokrytí, než největší deník na světě a všechny agentury dohromady (kromě agentury Pondělí). Proto bude naše zpravodajství rozdělené do více (v tuto chvíli nevím kolika) dílů. Festiválek na Kopečku i Sekaná byla fajn. Protože se jednalo o akce pod širým nebem, hodí se pochválit nejprve počasí, které až na několikaminutové výpadky fungovalo skvěle.

Kopeček je tradičně multi-kulti postavená akce, výletní místo pro rodiče s dětmi, kde se dají koupit všelijake bio potraviny a bio tretky, kde se předvedou místní umělci (letos skvěle Renda Helbich), ale kde vystupují i, třeba zatím nezavedené, zajímavé party a jednotlivci, které v rádiu (bohužel) neuslyšíte. Naštěstí tu je ale třeba právě Kopeček (a internet).

Tedy bylo možné poslechnout si skvělou Kozu na útesu a pro mě jednoznačný vrchol Beatu Bocek. Tahle holka s harmonikou, kytarou a ukulele (viz též Marilin Monroe v Někdo to rád horké), která zahrála v kostelíku je další báječná muzikantka a rád bych ji viděl na nějakém dalším vystoupení v trošku klidnějším prostředí (neboť Kopeček jest nekonečně tolerantní místo, kde se děti batolí úplně všude a ještě se jim nechce úplně poslouchat; samozřejmě ale největší vyrušení jsem zavinil já. Příště si ten telefon opravdu vypnu.)

Protože se Sekaná s Kopečkem křížila, dorazil jsem na Konírnu pozdě a stihl jenom Wrata wot Středowěku (viděl jsem je posdlední dobou příliš často, abych mohl napsat něco nového; všem fandům ale doporučuju případné další vystoupení unpluged) a zaverečný zlatý hřeb ska partu Tleskač, který odvedl vysoký standard. Strach jsme mohli mít pouze o podium, které se vlnilo do rytmu víc, než někteří diváci.