SK Motorlet Praha – SK Stap Tratec 3:1 (1:0)

Na poslední zápas letošní sezóny na hřiště soupeře odjížděl Vilémov přes celou Prahu do Jinonic oslaben o kapitána Šmalcla, dále Jircháře, Dobeše, Winziga a ml. Maiera,  ale s již uzdraveným Vavrouškem, který podal velmi dobrý a do budoucna slibný výkon hlavně ve hře hlavou a dvěma posilami z Varnsdorfu – Pimparou a Machem. Domácí byli od začátku do konce o něco lepším celkem, vyhrávali více osobních soubojů, hlavně ve středu pole a dokázali si svou rychlostí skloubenou s technikou, připravit daleko větší množství šancí než hosté. Ti však měli hodně štěstí při šancích domácích, navíc tam svou roli hrál i hrozně hrbolatý terén a k tomu skvělý Vaňák v jejich brance, takže se hrálo až do konce a dlouho předlouho nebylo nic rozhodnuto.

5´- špatnou přihrávku Kurela vystihl domácí Majerčin a šel sám na Vaňáka, naštěstí střílel vedle

14´- na pěkný centr Dvořáka do vápna domácích si naskočil Kurel, ale jeho hlavička šla nad branku

17´- únik Macha s Dvořákem, ten mu míč vrátil, ale dělovka Macha skončila na boční síti domácích

23´- domáčí v čisté šanci exsparťanem Mošnou, ale gólman hostů Vaňák jeho střelu vyrazil

25´- centr domácích do vápna hostů a šikovná teč Pyška skončila těsně vedle Vaňákovi svatyně

30´- dobrou střelu hostujícího kanonýra Dvořáka z 20-ti metrů domácí gólman chytil

34´- odražený balón po rohu se dostal k Osvaldovi, ale ten z 10-ti metrů netrefil bránu hostů

37´-  roh domácích s následným signálem a Hyka musel hasit střelu Machorky z brankové čáry

39´- průnik hostujícího Macha přes tři beky, zpětná přihrávka na Dvořáka, ale ten střílel jen vedle

45´- trestný kop domácích ze strany se dostal do blízkosti Vaňáka a Vošta hlavou skóroval – 1:0 !!!

Pro hosty škoda zbytečné branky do šatny, ale nutno konstatovat, že v první půli domácí spálili daleko víc šancí než hosté, kteří si jich ani tolik nevypracovali, přesto to byl oboustranně kvalitně sehraný poločas.

50´- krásně zahraný lob domácího Faktora, ale Vaňák vytáhl míč konečky prstů na rohový kop

54´- nejhezčí akce hostů, když Kurel prostrčil míč na Macha, ten zpět na Kopřivu a ten v čisté šanci

střílel z 10-ti metrů jen těsně vedle branky domácích a opět zde asi sehrál roli nějaký drn !!!

62´- dělovka Osvalda po chybě Očipky, ale hostující gólman Vaňák míč vyrazil na rohový kop !

74´- rychlý brejk domácích do přečíslení, ale Golovko naštěstí trefil jen Vaňáka a byl z toho další roh

77´- faul domácích ve vápně na pronikajícího Macha a jasná penalta, kterou Hyka proměnil na – 1:1

85´- hlavní sudí, za obrovského protestu hostů a k tomu žluté kartě pro rozčíleného kapitána a

gólmana Vaňáka, který požadoval přiznání se posledního dotyku domácího hráče, daroval

domácím roh a Čudou nepokrytý zcela volný Strnad u vzdálenější tyče na dvakrát prostřelil

gólmana hostů a bylo vymalováno – 2:1 !!!

90´- hosté vrhli vše do útoku, ale domácí se zmocnili míče a Osvald střelou k tyči rozhodl zápas – 3:1

Hosté bojovali o plichtu až do konce utkání, škoda jediné chybičky, jinak vynikajícího hlavního sudího, kterého skvěle doplňovali jeho asistenti, jinak sahali hosté po překvapivém bodu. Ale i takový je fotbal. Domácí si ale za svůj výkon a šance určitě tři body zasloužili, nechybělo však mnoho a mohla to být plichta. Fotbal nemá logiku.

Vaňák (ŽK)  –  Hyka, Pimpara, Zadina (53´- Čuda), Vavroušek, Kopřiva (ŽK), Očipka, Mach,

Buryánek (78´- Zelinger), Dvořák, Kurel st.

Chyběli:  Šmalcl, Jirchář, Dobeš, Maier ml.  a Winzig     Připraveni ještě:   Loos a Kurel ml.

Nejlepší hráči utkání:      Osvald (M) a Vaňák  (V)      Diváci:    pouhých 70  z toho 21 z Vilémova  !!!

Rozhodčí:  Vít  – Slavíček a Šafránková     Delegát svazu :   pan Skála      ŽK:   2 : 2       ČK:   0 : 0

Rohy:  9 – 3  Držení míče:   54% – 46%  Ofsajdy:   2:2  Fauly:  15 – 14  Střely na bránu:  10 – 5  Mimo: 11 – 6

Trenér:  ing.Suchomel  Asistent:  Zbončák  Masér:  Čuda Vedoucí mužstva: Sklenář  Zapisovatel: Třešňák