SK Stap Tratec – SK Velký Šenov 8:3 (4:1)

Vzhledem k tomu, že Mimoň odřekla v pátek večer domluvený zápas ve Vilémově, nebylo snadné nalézt soupeře, neboť mají všichni dlouho před tím termíny naplněny. Nakonec nás vysvobodil Velký Šenov, který přijal naši nabídku a odřekl svůj přípravný zápas s Bukovany, které měli potíže se sestavou a přijeli by splácaný z dorostenců, staré gardy apod. Za tento „záchranný“ čin jim velmi děkujeme a určitě i pro ně to byla jakási výzva zahrát si proti silnějšímu soupeři a vyzkoušet si a prověřit hlavně obranný systém. Navíc oba týmy vyzkoušeli oboustranně hráče se střídavými starty, což bylo určitě také zajímavé a velmi prospěšné.  Nejdůležitější minuty zápasu:

6´ – novic Podhora vybojoval u postranní čáry balón přistrčil jej do uličky Betyárovi, ten Očipkovi a bylo to – 1:0
13´- rychlá akce domácích a po Buryánkově přistrčení rozvlnil síť podruhé Jindřich a zvýšil stav na – 2:0
16´- šikovný lob Čurgaliho a hostující ostrostřelec Skyva tváří v tvář Vaňakovi s přehledem snížil na – 2:1
19´- hosté v rychlém brejku a Skyva v dobré šanci střílel jen do Vaňaka a byl z toho rohový kop
26´- dlouhý centr Jircháře a Betyár v čisté šanci střílel jen do beka hostů a byl z toho rohový kop
29´- dobře zahraný rohový kop Buryánka a nikým nekrytý Jirchář střílel jen vedle hostující svatyně
36´- dobrý a přesný pas Betyára na Očipku, který v další čisté šanci trefil jen beka hostů a byl z toho roh
39´- znovu stejně dobře zahraný Buryánkův roh na volného Jircháře a ten se tentokráte trefil a zvýšil na – 3:1
43´- křižný pas Buryánka na Herejka, ten zasprintoval s balónem přes půli hřiště a tvrdou ranou zvýšil na – 4:1
V první půli, po úvodním náporu domácích hosté ožili a měli dvě pěkné šance. Ke konci půle ale zase trochu odpadli a domácí toho hned využili. Přesto diváci viděli slušný fotbal bez záludných faulů s hezkými akcemi na obou stranách a s mnoha šancemi především na domácích kopačkách.

47´- domácí Buryánek obelstil v rohu hřiště beka hostů přihrál Vavrouškovi a ten se nemýlil – 5:1
50´- průnik domácího mladíčka Bílka mezi třemi beky hostů, ale své sólo nakonec neproměnil a střílel vedle
52´- ulička novice Čurgaliho a Betyár sám proti gólmanovi střílel jen těsně vedle hostující branky
57´- pěkná akce po ose Jindřich – Vavroušek – Čurgali, který šel sám na gólmana, ale trefil jen jeho nohu
59´- odražený balón ve skrumáži před domácí brankou a Mikula trefil z voleje z 12-ti metrů jen Vaňaka
62´- Betyár si pohrál s dvěma obránci hostů, přistrčil míč Vavrouškovi, ale ten zcela sám, střílel jen do gólmana
63´- hosté v nebezpečné šanci Skyvou, ale pozorný Vaňak v brance jeho střelu vyrazil na rohový kop
64´- zpětná přihrávka Betyára na Čurgaliho a ten z osni metrů neprostřelil brankáře hostů a byl z toho jen roh
65´- Očipka krásně uvolnil Buryánka a jeho dělovka k tyči skončila v síti hostů a bylo to již – 6:1
66´- pěkný centr Betyára na Buryánka, který střílel nikým nekrytý z malého vápna vedle branky hostů
69´- chytrý lobík Jägra přes beky hostů a Očipka v pohodě zavěsil a upravil stav na – 7:1
71´- průnik Očipky a jeho sólo po neuvěřitelném zrychlení nakonec skončilo střelou do gólmana hostů
75´- rychlý brejk hostů, Chalánek obelstil domácí beky a střelou k tyči snížil na – 7:2
79´- dělovku v podání s chutí hrajícího Očipky z 20-ti metrů gólman hostů vyrazil nohou do pole
82´- faul Jircháře na pronikajícího útočníka hostů ve vápně a nařízenou penaltu proměnil Mikula – 7:3
88´- domácí Buryánek zatáhl balón k lajně, vrátil jej zpět na vápno Jägrovi a ten vymetl šibenici hostů – 8:3
Ve druhé půli hosté nestačili trochu fyzicky a navíc se hrálo za úmorného vedra. Domácí měli neustálý tlak, ale hosté z rychlých brejků dokázali vytěžit i dvě branky. Na šance to bylo asi 15:5, góly ale jen 8:3 a to je to proč chodí diváci na fotbal. Za V.Šenov nastoupil na celý zápas náš Pavel Kurel a na půlku pak Čuda, za nás od nich dva nadějní borci, každý po půlce – Podhora a Čurgali. Zápas splnil svůj účel, vystřídalo se hodně hráčů a zde patří ještě jednou dík hostům za jejich přístup a také sudím, kteří zápas zvládli na jedničku.