Spartanský Klínovec – jedním slovem mazec

Náš oddíl Northern Strongman Varnsdorf se minulou sobotu zúčastnil nejvyššího stupně překážkového běhu v ČR – Spartan Race. Tentokrát s názvem Beast, běžel se opět náročným terénem na Klínovci. Za oddíl běžela Katka Batelková, Mirek Tarnóczy a Pavel Kňourek. Trasa byla opět dopředu neznámá. Překážky byly těžší než minule, náročností uzpůsobené obtížnosti Beast, navíc mnoho z nich kvůli dešti klouzalo. Startovali jsme v 10:30 při 10 stupních celsia. První úsek vedl opět přímo nahoru do sjezdovky, kde nás hned chytnul prudký déšť. Celý den se měnilo počasí, pršelo, fičel vítr, ke konci už i vysvitlo slunce. Nakonec jsme běželi 23 kilometrů a zdolávali 32 překážek. Celkově jsme vystoupali převýšení 1389m a sestoupali 1394m. Závod byl opravdu drsný, náročný a dlouhý. Snažili jsme se běžet zvolna, nepospíchat, rozložit síly na celou trasu. I tak jsme ale cestou bojovali s žaludeční nevolností, ztuhlostí a křečemi ve svalech, se zimnicí, o odřeninách a puchýřích rozedraných do krve ani nemluvě. V poslední třetině závodu už jsme ani necítili nohy. Tentokrát jsme si sáhli opravdu na dno svých sil, bojovali sami se sebou. Do cíle jsme doběhli v 17:15.

Tím, že jsme zdolali všechny obtížnosti závodu Spartan Race – Sprint, Super a Beast, jsme získali i medaili Trifecta. Byl to nezapomenutelný zážitek. Shodli jsme se na tom, že by měl být Spartan Race Beast povinný pro všechny muže jako náhražka vojny. Kdo si to nezažije, nepochopí. Ne nadarmo je slogan závodu „Pochopíš až v cíli“.