FK Štětí – SK Stap Tratec 3:2 (2:0)

Hosté odjížděli i bez pěti hráčů k vlastně svému prvnímu podzimnímu mistrovskému zápasu natěšeni a s cílem neprohrát. Mnoho nechybělo, vlastně jen pár sekund a minimálně ten kýžený bod si odvezli. Bohužel hlavní sudí, který jinak pískal celý zápas vcelku obstojně si vymyslel v 94.minutě hry trestný kop na hranici velkého vápna, domácí jej proměnili a byl tu konec zápasu a konec nadějí. Emoce hráčů a funkcionářů , jakož i diváků nešly zastavit a tak mnoho nechybělo a hlavní sudí, kromě nepočítaných nadávek mohl schytat i nepočítaně facek. Toto se skutečně málo kdy a málo kde vidí. Podali jsme na něj sice stížnost, ale body nám to nevrátí. A je to škoda, protože kluci si je na place určitě zasloužili.
Nejdůležitější minuty zápasu:

6´ – centr Betyára do vápna domácích a mladičký Kurel se ocitl v první šanci, ale bek mu míč ukopl na roh
10´- pěkná akce po ose Kurel – Jägr – Očipka, ale jeho střela z 18-ti metrů šla jen těsně nad branku domácích
14´- trestný kop domácího Stejskala od střídačky domácích prošel přes všechna těla a skončil v síti Loose – 1:0
17´- domácí v čisté šanci Tichým, ale pozorný Loos v brance hostů jej tentokráte parádně vychytal
25´- chyba hostů v rozehře, domácí přečíslili obranu hostů a Tichý se tentokráte tváří v tvář Loosovi nemýlil – 2:0
29´- pěkná akce hostů v podání tria Buryánek – Betyár – Očipka, ale jeho střela z hranice velkého vápna šla nad
31´- trestný kop Jägra šel signálem na Buryánka, ale jeho střelu srazil obránce domácích na rohový kop
36´- nevídanou dělovku hostujícího Soukupa ze 30-ti metrů domácí gólman s námahou vyrazil

Sobota – 6.září 2014 :
SK Stap Tratec – FK Modlany
(hosté v čele s exligisty Tesaříkem, Doležalem atd.)
Výkop mistr.zápasu KP je v 17,00 hodin !!!
(Předzápas: přípravky Vilémov – D.Poustevna od 15,30 hodin)
V první půli hráli hosté pohledný fotbal, ale nedokázali se příliš prosadit proti přehuštěné obraně domácích, kteří podnikali jen rychlé brejky a hrozili především ze standardních situací. I to jim stačilo na klidné vedení o dvě branky, neboť hosté žádnou ze svých šancí neproměnili.
51´- trestný kop domácích z rohu vápna, odražený balón a Šimral trefil z voleje jen dobře postaveného Loose
71´- trestný kop hostujícího Soukupa ze 30-ti metrů šel jen těsně vedle branky domácích
76´- trestný kop Buryánka z levé strany políznul ve vápně domácích Dobeš hlavou a bylo to – 2:1 !!!
79´- centr Jägra na naběhnuvšího si Jindřicha a ten nechytatelnou ranou trefil šibenici a srovnal stav na – 2:2 !
82´- přetažený centr Buryánka na naběhnuvšího si Jindřicha, který mohl jít sám na gólmana domácích, ale
pomezní Lesniak zvedl praporek a odmával nesprávně ofsajd v něm stojícímu Betyárovi, ale ten byl 20 metrů
od balónu a hlavně vůbec nehrál ani za ním nešel, neboť k němu měl strašně daleko !!!
87´- Očipka poslal do šance Vavrouška, ten si dal ale balón místo k bráně od brány a z úhlu se pak netrefil !
94´- hlavní sudí nastavil bezdůvodně 4 minuty a dokázal v té poslední vykouzlit pro domácí faul, který vůbec
nebyl, přímo uprostřed 16-ti metrové hranice. Stejskal se přesně trefil do šibenice a byl tu konec zápasu – 3:2
Na hřišti zavládly emoce a fanoušci hostů, hráči i funkcionáři se sesypali okolo sudích a delegáta a všem to pěkně do očí vytmavili. Vzhledem k tomu, že hlavní sudí měl divné oči, vzniklo podezření, že byl pod vlivem alkoholu. Bohužel přístroj na dechovou zkoušku nebyl k dispozici. Vzhledem k tomu, co se zde událo za křivdu, podali jsme ihned stížnost na příslušné orgány Krajského svazu, aby věc prošetřili prostřednictvím videa a hlavního sudího přísné potrestali. Okamžitě jsme také všechny tři vetovali na celý soutěžní ročník, i když víme, že nám to už body nevrátí. Toto je však zneuctění hry hráčů, práce funkcionářů, pomoci sponzorů a výsměch divákům. Obě strany již byly smířeny s penaltovým rozstřelem, takže kdyby to ukončil hlavní sudí v 90.minutě, určitě by i od našeho týmu dostal pochvalu.