FK H.Jiřetín – SK Stap Tratec 2:3 (0:0)

K do té doby dosud vedoucímu celku zajížděli hosté s vidinou zisku alespoň jednoho bodu, ale nakonec si odvezli body tři. Nutno říci, že zaslouženě, protože měli 70 minut převahu a domácí se prakticky jen bránili a podnikali jen rychlé brejky. Za stavu 3:1 pro hosty domácí posílili útok a nepříjemně zatápěli hostům se snahou alespoň o vyrovnání. Nakonec se jim podařilo pouze korigovat z penalty v 90.minutě hry a hosté si pak taktickou hrou, vítězství k velkému jásotu jejich nemalé skupiny diváků, nedali vzít. Nejdůležitější minuty zápasu:

3´- na dobře kopnutý rohový kop Očipky si naskočil Soukup, ale jeho hlavička šla těsně nad branku domácích
10´- dlouhý balón Očipky přes domácí beky a Vavroušek se řítil sám na domácího gólmana, místo kličky se snažil
vystřelit podél něho, neboť vyběhl daleko z brány, ale ten mu míč vyrazil rukou na rohový kop !!!
16´- domácí v dobré šanci Čermákem, ale jeho střelo-centr šel daleko vedle nikoho
28´- krásný průnik Buryánka po levé straně, pěkná a razantní střela, ale ta šla jen těsně vedle domácí svatyně

V první půli se hrál z domácí strany velmi opatrný fotbal se zabezpečenou obranou v šesti lidech. Hosté bušili celý první poločas do domácích, ale kromě Vavrouškovi tutovky nenašli zbraň na velmi dobře organizovanou obranu domácích, kteří měli ve stopérské dvojici dva obry a co šlo výškou, vše bezpečně odvraceli. Ve druhé půli se hra trochu otevřela a po domácím šťastném vedení, hosté malinko pozměnili taktiku a během dvou neskutečných minut obrátili výsledek ve svůj prospěch. Pak otevřeli zcela hru domácí a byl to boj do poslední vteřiny zápasu. Domácí zle zatápěli hostům, kteří se však semkli a velmi dobře bránili. Z jednoho rychlého brejku dokázali dokonce navýšit vedení o dvě branky. Domácí se však nevzdávali, ale na vyrovnání i přes penaltu v poslední minutě, již síly nenalezli.

49´- pěkná střela domácího Kešnera z 20 metrů šla ale nad branku hostujícího Vaňaka
54´- centr domácích do vápna a špatně přikrytý dlouhán Duran hlavou se štěstím dopravil míč do sítě – 1:0
56´- únik Buryánka po levé straně, přesný centr do vápna na Betyára a ten střelou k tyči vyrovnal – 1:1
57´- ulička Jägra na Soukupa, který běžel přes celé hřiště a překvapil domácího gólmana lehkou střelou na
přední tyč, neboť on čekal centr na Betyára a bylo tu najednou vedení pro hosty během minuty – 1:2 !
65´- únik Buryánka mezi dvěma beky a načechraný lob přes domácího gólmana skončil jen na horní síti
71´- domácí v dobré šanci Flemrem, ale jeho ukvapená střela šla jen nad branku Vaňaka
82´- únik Očipky do otevřené obrany domácích, zpětná přihrávka na Vavrouška a ten z 12-ti metrů trefil jen
dobře stojícího gólmana domácích – to byla šance na rozhodnutí !!!
83´- parádní akce hostů na jeden dotek po ose Jägr – Čuda – Betyár a ten se opět nemýlil a bylo to – 1:3
85´- dělovka domácího stopéra Vrány ze 30-ti metrů, ale pozorný Vaňak ji na dvakrát lapil
90´- nešťastný faul Hnízda ve vápně a domácí Kešnerem z pokutového kopu snižují na – 2:3 !

Hlavní sudí nastavil správně dvě minuty za ošetřování a v nich hosté zkušeně drželi balón na půli domácích v levém rohu a za pomoci tečí házeli tři auty, k tomu přidali dvě taktická střídání a nepustili tak již domácí do žádného nebezpečného útoku, vedoucího k eventuelnímu vyrovnání a penaltám. Vynikajícím výkonem k tomuto velice pěknému zápasu přispěli i všichni tři sudí, kteří pískali naprostou rovinu s citem pro hru a nenechali se vyprovokovat ani ke konci zápasu domácími diváky ani hráči.