weby pro nejsevernější čechy

Literární Varnsdorf

I když se to nejspíš nezdá, Varnsdorf patří na literární mapě k místům neopomenutelným, a mě kvůli tomu nezbývá, než si trochu zaskákat v čase.
Musím se totiž kvůli tomu vrátit do pátku 15. června 2012, kdy v městské knihovně probíhalo vyhodnocení soutěže Literární Varnsdorf 2012. Ta se ob rok střídá s dětskou soutěží Drápanda a odlišuje se od ní tím, že věk soutěžících není limitován. Soutěžní kategorie jsou Soutěžní kategorie: PRÓZA / PUBLICISTIKA (reportáž, črta, rozhovor, fejeton, literatura faktu) / POEZIE. Podle slov porotců i pořadatelů byl letos počet soutěžících nezvykle nízký (pro pořadatele trochu zklamání, pro porotu naopak potěcha, že toho nebylo třeba číst tolik). Že by se „krize“ projevovala i v této oblasti? Nicméně podle poroty se to neprojevilo na kvalitě vrcholku ledovce, protože zmizel především odpad, který se v minulých ročnících zahazoval jako nepotřebný balast.

Záběr je ale pořád široký – od místních po Slovensko, od věkové kategorie cca 10 let někam k sedmdesátce. A protože především fotím a nepíšu si poznámky, na jména slovutných porotců i oceněných (možná v budoucnu slavných) autorů si musíte počkat na oficiální zprávu (nejspíš na stránkách města VDF nebo v Hlasu severu). A je to tady.

Tagy