weby pro nejsevernější čechy

Rocková aréna u Kocoura

Ještě pln pozitivních dojmů z předchozí akce jsem vyrazil v sobotu 16. června 2012 je Kocourovi, kde město Varnsdorf v rámci 13. ročníku Varnsdorfského hudebního léta pořádalo Rockovou arénu.
První studená sprcha se dostavila v okamžiku, kdy jsem sedal do auta. Hustý déšť na okamžik doplnilo krupobití, i když se nejednalo o žádná holubí vejce, jako tomu místy na severu Čech bylo. Když jsem dorazil do pivovaru, nestačil jsem se divit znovu. První z kapel se chystala ke svému vystoupení (kvůli intenzivnímu lijáku musel být předchozí pokus přerušen), které bylo takřka o hodinu posunuto, jenže v areálu se pod stříškami krčilo pár jednotlivců. Než se na pódiu vystřídaly všechny tři kapely (českolipští Papír sklo plasty, slovenští Tornado Lue a vrchlabští Cémur Šámur), pár dalších příchozích se objevilo. Doteď jsem tvrdil, že žádná místní akce nemůže konkurovat tomu, když jakoukoli kulturu doplní nabídka piva. Nyní musím uznat kapitulaci, odhaduji počet přítomných na maximálně padesátku platících. Zřejmě nebyl chytrý tah postavit takovou akci proti fotbalu a momentální nepřízni počasí. Stejně jako z divadla ani z Kocoura prostě druhý Rozkrok nebude. A tak hodně dlouho obecenstvo vypadalo tak, jak je vidět na fotu č. 7. Aspoň že nás přišly posílit místní ovečky…

Přitom kapely nehrály špatně, i když musím přiznat, že po náročné sobotě jsem málem na závěrečný set nevydržel. Což by ovšem byla chyba, protože folklórně death metalový zvuk kombinace dechové sekce, bicích a kytar by rozpohyboval i zombie.

Tagy