SK Stap Tratec – FK Spořice 5:2 (3:0)

Hosté přijeli s jedinou a jednoznačnou taktikou – bránit a podnikat rychlé brejky. Domácí však byli plni odhodlání zapomenout na debakl v minulém kole v Litvínově a od první minuty byli jasným pánem na hřišti. První půli s přehledem vyhráli v poměru 3:0 a navíc zahodili ještě další nejméně tři tutovky. Jejich sestava doznala určitých změn oproti té „litvínovské“ a bylo to určitě ku prospěchu věci. Nejdůležitější minuty zápasu:
5´- rychlý průnik Soukupa do vápna hostů, ale jeho střela skončila jen těsně vedle
10´- hosté v brejku a střelu Jánošíka lapil domácí gólman Vaňak
11´- únik Soukupa, zpětná přihrávka na Betyára, ten přiťukl míč Jägrovi, ale jeho střelu gólman vyrazil na roh
12´- rohový kop Očipky a parádní volej Buryánka skončil jen na břevně hostující branky !!!
13´- přetažený centr Krasnického a zdařilý volej Soukupa skončil jen v náruči připraveného brankáře hostů
15´- milimetrově přesný centr Jägra na hlavičku Vavrouška a ten nedal hostujícímu gólmanovi šanci – 1:0
26´- domácí Očipka parádně uvolnil Betyára, ale gólman hostů jeho slabou střelu chytil
29´- centr Krasnického posunul Betyár šikovně k volnému Vavrouškovi a bylo to – 2:0
32´- chyba hostů a Soukup v čisté šanci trefil jen gólmanovu nohu a byl z toho rohový kop
36´- parádní ulička Betyára na Očipku, ale jemu v čisté šanci míč stačil ukopnout bek hostů míč na roh
41´- faul na pronikajícího Očipku ve vápně hostů a správně nařízenou penaltu proměnil Jägr a bylo to – 3:0
V první půli byli domácí jasně lepším celkem, hráli v pohodě, vytvářeli si šance a tři z nich dokázali proměnit v góly, takže šli do šaten s parádním náskokem. Navíc byl hostům vyloučen po druhé žluté kartě a penaltě jeden hráč, takže do druhé půle šli hosté oslabeni o jednoho hráče v poli.
46´- z ničeho nic se ocitl s chutí hrající Buryánek v čisté šanci, ale gólman hostů předvedl skvělý zákrok
53´- Jägr poslal lobem přes beky do sóla Jircháře, ten trefil jen gólmana, ale Buryánek míč doklepl – 4:0
65´- centr Jindřicha, míč se ve skrumáži odrazil k Betyárovi, ale jeho tečovaná střela znamenala jen roh
72´- trestný kop Campra z 20-ti metrů domácí gólman Vaňak bez problémů chytil
78´- hosté v první čisté šanci po chybě domácích a Vlček snížil na 4:1
79´- než se domácí rozkoukali, hosté vybagovali jejich obranu a nikým nekrytý Eiselt snížil na 4:2
83´- únik Herejka po pravé straně, centr na Soukupa, ale jeho volej šel jen nad bránu hostů
86´- domácí Krasnický unikl po pravé straně přihrál přesně na Soukupa a jeho volej skončil v síti – 5:2
Hosté kromě dvouminutovky, ve které vstřelili obě své branky, příliš šancí ke skórování neměli a mohou být tentokráte rádi, že neodjeli s daleko vyšším debaklem. Snahu o hraní fotbalu jim nelze upřít, ale to na domácí neplatilo, neboť ti byli tentokráte ve všech řadách a směrech lepší. Všichni tři rozhodčí předvedli bezchybní výkon a zajímavostí jistě bylo i to, že hlavní studí použil spray po vzoru sudích z mistrovství světa. Divákům, kterých se opět sešlo hodně, se fotbal musel líbit a na závěr poděkovali potleskem domácím borcům.