Souboj o horní polovinu tabulky, Karviná přijela do Varnsdorfu (ONLINE!) 3:1

Souboj celků, které od sebe dělí pouhý jeden bod, nás čeká v desátém kole Fotbalové národní ligy. MFK OKD Karviná přijíždí do Varnsdorfu, aby se poprala o tři cenné body.Ilustrační foto: Jakub Trmal V minulém kole FK Varnsdorf porazil Frýdek-Místek jedním jediným gólem, který zařídil Radim Breite. Stejně tak ale Karviná vydolovala vítězství z mužstva Sokolova.

Varnsdorf má na kontě patnáct bodů a je na sedmém místě, o dvě pozice pod ním je Karviná, která prozatím dokázala získat bodů čtrnáct.

Minulé domácí kolo skončilo v Kotlině jasným vítězstvím domácích, zopakují úspěch i dnes?

Zápas začíná v 16:00, na našem webu najdete ONLINE PŘENOS! (Aktualizace pomocí klávesy F5)

Sestavy

FK Varnsdorf:Porcal (kapitán), Breite, Zieris, Janoušek, Martan, Novotný, Kouřil, Daníček, Tvaroha, Rudnytskyy, Schubert (Filip, Ruszó, Durdević, Landovský, Jurča, Zbrožek, Samoel)
– trenér Zdeňko Frťala

MFK OKD Karviná:Pindroch, Cverna, Janíček, Růžička, Daníček, Zelený, Urgela, Eismann (kapitán), Jurdík, Budinský, Trousil (Skwarczek, Vaněk, Kurušta, Juřena, Hatok, Fiala, Lipčák)
– trenér Josef Weber

Rozhodčí: Hrubeš, Fišer – Kotalák

Branky: Janoušek (47´), Breite (56´) – Urgela (8´)

-3´ Vše je připravno k výkopu, mužstva nastupují na hrací plochu.

1´ Píšťalka zazněla a míč se dal do pohybu. První dlouhý nákop Varnsdorfu končí neúspěchem.

1´ Levou stranou se prohnala žlutomodrá záře, míč poslala do vápna, ale na kopačky obrany Karviné.

2´ Varnsdorf kombinuje na vlastní půlce, cesta dopředu je zavřená.

2´ Jen pro úplnost, Varnsdorf nastoupil v klasické žlutomodré kombinaci, Karviná reprezentuje bílý balet.

3´ Varnsdorfská obrana se teď dostala do úzkých a musela odkopávat do autu.

4´ Slibně vypadající dlouhý nákop zastavil praporek pomezního rozhodčího. Ofsajd!

5´ Varnsdorf opovážlivě chybuje ve svém vlastním pokutovém území, naštěstí byl útok Karviné bezzubý.

6´Domácí mají k dispozici rohový kop, zahrává ho Daníček s Tvarohou. Právě Tvaroha nakonec kazí přihrávku.

8´ Ke kopu od rohového praporku se teď propracovali hosté, což končí katastrofou pro Varnsdorf. K hlavičce se totiž dostává Urgela, který vstřeluje první branku utkání, Porcal neměl žádnou šanci. 0:1

9´ Varnsdorfu se nedaří otočit kormidlo hry a ztrácí míče uprostřed hřiště.

11´ Karviná je teď na koni a má více ze hry, jediný střelec branky Urgela opovážlivě hrozí na hrotu.

12´ Jediné, na co se domácí zmohli, je volný přímý kop v jejich prospěch z středového kruhu. Jenže hostující obrna nešťastně hlavičkuje a ze situace se stává roh.

13´ Ten je rozehrán nakrátko a míč ve vzduchu krásně nachází Zieris, v jasné šanci míjí bránu!

14´ Při další akci jeden z varnsdorfských pouštěl za sebe, čímž se domácí připravili o míč ve vápně hostů.

15´ Chrabrého žlutomodrého rytíře zastavil místní šerif žlutým praporkem.

16´ Janíček teď ošklivě fauluje ve vzduchu a Varnsdorf se tudíž dostává ke slušné šanci ze standartky.

18´ Jeden z domácích zůstává ležet před šestnáctkou, jenže rozhodčí nepíská a míč se dostává přímo k němu, tak vstává, přihrává Martanovi a ten posílá míč pánubohu do oken!

19´ Rohy mají hosté velmi protivné, obrana musí odhlavičkovávat míč na brankové čáře.

20´ Další faul hostů pouští rozhodčí nešikovnou výhodou.

21´ Rudnytskyy teď od pravé strany vytáhl pěkný centr, který bohužel úspěch neslavil.

22´ Minule předvedl Martan, naštěstí pro něj byla bez jakýchkoliv neblahých následků.

24´ Další zákrok z dílny Varnsdorfu zachraňuje domácí od pohromy.

26´ A střelec bránky Urgela obdržel žlutou kartu za faul ve středu hřiště.

27´ Autem (a do né se čtyřmi koly) se FK Varnsdorf dostává opět k míči, jenže moc neví, jak s ním co nejrychleji k Pindrochovi.

29´ Když to nejde po zemi, zkusíme to vzduchem. „Naši hoši“ zahrávají roh, jenž po několika tečích končí na druhé straně hřiště.

30´ Verdikt pomezního pak upravuje hlavní rozhodčí – další roh. Ani ten neznamená vyrovnání pro Varnsdorf.

31´ Takovou propagační střelu zkusil Martan, jenže rána neměla ani zdaleka gólové parametry.

32´ Hra se nesourodě přelévá z kopačky na kopačku, vyložené šance k vidění nejsou.

33´ Urgela protáhl pumelicí Porcala, naštěstí se domácí brankář vytáhl a balón vyboxoval před sebe, tudíž skóre zůstává stejné.

35´ Ani Novotný nedokáže nic kloudného poslat do vápna Karviné.

36´ A zase ofsajd! Domácí hrajou opravdu na linii, která hoří každou chvilku.

38´ Hosté rozhodně nrahrají v pomyslných rukavičkách, kupí faul za faulem.

39´ Až k Porcalovi se dostává rozehrávka další útočné akce.

40´ A znovu, Porcalovi dnes zima rozhodně nebude. Domácí naonec zkouší dlouhý nákop a opravdu, teď to vyšlo! K míči se dostal Breite a míč za minutu dvanáct vytáhl nad sebe Pindroch!

41´ Přihrávka za přihrávkou, to ve Varnsdorfu umí, ale vytvoření nějaké gólovky jim dělá obrovské problémy.

44´ Domácí teď obklíčili vápno hostů a v jedné nastavené minutě zahrávají roh.

45+1´ Jenže Varnsdorf je bezradný a první poločas končí.

46´ Tak jdeme na to, fotbalisté se sice nemají k rozehrání, ale už rozhodčí fouká do píšťalky a druhý poločas je tu.

46´ Míč skončil brance Pindrocha! Hurá ale přichází až po pískotu hlavního rozhodčího, který hru přerušil kvůli faulu.

47´ Varnsdorf se dostává k dlouhém autu do vápna a ono to jde, ne že ne! V pokutovém území se napřáhné Janoušek a nechytatelně uklízí míč do sítě! 1:1

48´ Uf! Na brankové čáře vykopává míč Tvaroha, hosté se už už mohli dočkat opětovného vedení.

50´ Radost propuká u fandů v Kotlině. A to už jen proto, že když dnes žlutomodří vyhrají, dostanou se na PRVNÍ příčku druhé ligy, což by byl historický úspěch.

52´ Martan vidí žlutý kartónek zblízka, faul daleko za hranicí pravidel.

53´ Trousil teď viděl, že v ošemetné situaci nestíhá a tak předvedl skok plavmo. Rozhodčí mu na divadlo první třídy skočil.

54´ Dobré míče teď lítají před Porcala, obrana je značně přetížená.

55´ Jestli dnes někdo dostane cenu za nejnepřesnější střelu, bude to Budinský z Karviné. To ale byla minela.

56´ Tak to je fotbalová paráda! Dvacet metrů od brány si míč připravuje Breite a trefuje naprosto přesně pravou šibenici, kam Pindroch nemá šanci dosáhnout! 2:1

58´ Za Jurdíka nastupuje Fiala, Martana nahradí Jurča. Střídání v obou týmech.

59´ Ale ještě něco, Schubert už má odehráno, toho nahrazuje Durdević.

61´ Série autů kolem středové čáry, většinou se jich ujímají domácí.

62´ Dnešnímu utkání přihlíží 1151 diváků.

63´ Skrumáž hráčů se teď srazila v pokutovém území Pindrocha, situace ale dopadla „nijak“.

64´ Rozehrávka jde od Porcala, jenže nepřesně a míč si berou hosté.

65´ Varnsdorfští měli na kopačkách další gól, jenže mířidla byla seřízena špatně.

66´ Eismann odchází ze hřiště, místo něho nastupuje Kurušta.

67´ A střídající Durdevič vidí chvíli po nástupu na plochu žlutou kartu.

68´ Faul následoval faul, po kterém Budinský nic nevymýšlel a natáhl se ke střele, která sice byla rychlá, ale nepřesná.

69´ Bílá lavina se snaží zvrátit skóre ku svému prospěchu, zatím bez úspěchu.

70´ V cesté za uklidňujícím gólem zastavila Rudnytského ofsajdová propast.

71´ Růžička si teď nevybíravě naskočil na Daníčka, ten se držel za hlavu, což nikdy není dobré znamení, naštěstí odešel v pořádku.

72´ Tvaroha zkoušel vyslat dopředu hrotové hráče, jenže ani ti míči nemohli stačit.

74´ Po pravé straně se prohnala žlutomodrá smršť, aby balón poslala na nohy pozorné obrany.

75´ Breite si znovu vzal míč před vápnem, znovu vystřeli, tentokrát ale nepřesně.

76´ Poslední střídná domácích: Daníček má odpracováno, Filip si jde vydělat na večeři.

77´ U středu hřiště padá Durdevič, domácí rozehrávají míč špatně a Novota musí odkopem situaci hasit.

78´ A z týmu Karviné musí odejít Kurušta, který ale nastoupil před chvílí jako střídající. Zaskočit ho musí Kurušta.

80´ Rychlý brejk teď zkusili domácí, ale zase neúspěšně. Naštěstí si je obrana Varnsdorfu jistá v kramflecích a drží ošemetné vítězství.

82´ Hej! Hej! Ozývá se z kotle domácích, fanoušci se vezou na vlně euforie, Varnsdorf dělí necelých osm minut od prvního místa v tabulce.

84´ Dva drsné zárkoky teď Hrubeš přešel bez povšinutí, domácí raději pustili míč do zámezí.

85´ Fiala teď jasně držel Filipa za dres, to musel vidět i kostelník z nedaleké věže. Ale ani pomezní, ani hlavní, nikdo neragoval.

86´ Jurča dostal míč přímo před brankáře, ale nejenže míč poslal přímo na něj, on to byl navíc ofsajd.

88´ Domácí míče odvracejí pryč z vlasní šestnáctky a když už balón dostanou, rozhodně nikam nespěchají.

89´ A Varnsdorf se už snaží hru udržet pouze na půlce hostů z Karviné.

90´ Nastavují se dvě minuty.

90+1´ Někdo z hostů je za faul u postranní čáře napomenut žlutou kartu, ani moderátorka zápasu ale neví, o koho se jedná.

90+2´ Nádherný konec připravili domácí fotbalisté pro fanoušky! Rozebrali obranu Karviné a pustili Janouška, aby vstřelil další gól Varnsdorfu! 3:1

Je tu konec zápasu, v Kotlině se tleská ve stoje a ozývá se: „Tak jsme první no a co!“

Krásný zbytek neděle do celého Šluknovského výběžku.