weby pro nejsevernější čechy

Volební podzim začíná. V Rumburku se sešlo regionální gremium ODS

Včera (18/6) se v rumburské knihovně sešlo regionální sdružení ODSky, aby, mimo jiné, prodiskutovalo volební strategii před letošními volbami do krajského zastupitelstva. S novináři na chodbě chvíli hovořil Jan Kubata a Vladislav Raška (kandidát ODS na hejtmana kraje). Hned první postupný cíl, který si gremium pochvalovalo a který považovalo za první úspěch, tedy „schválení návrhu zákona paní poslankyně Ivany Řápkové na zákaz pobytu. Je to velká pomoc starostům měst a obcí, následovat by měl další návrh zákona, že za 3 přestupky se bude jednat o trestný čin“ vzal hned dnes za své, neboť zákon vetoval prezident Klaus.

Výběžany a rumburáky může zajímat, že na „volitelném“ místě kandidátky do kraje by se měl údajně ocitnout Karel Schäfer. 

K situaci v rumburském zastupitelstvu, které čeká koncem června volba nového starosty na naši otázku oba pánové shodně odpověděli, že vzhledem k počtu zastupitelů ODS a momentální konstalaci nemá momentálně strana sílu zjednat jakékoli změny a jednání o příštím starostovi se núčastní. Zároveň dodali, že nebudou momentálně nijak usilovat o odvolání celého zastupitelstva a mimořádné volby.