FK Tatran Kadaň – SK Stap Tratec 0:3 (0:2)

Hosté přijeli do vzdálené Kadaně s cílem pokusit se neprohrát, ale vývoj utkání od prvních minut nasvědčoval tomu, že domácí nejsou v příliš oslnivé formě a že to bude jen otázka času, kdy padne první gól do jejich sítě, otevřou obranu a budou inkasovat další branky. Scénář zápasu byl tudíž zcela jiný, než s jakým se tam jelo. Domácím nelze upřít snahu, ale na po všech stránkách lepší hosty tentokráte neměli. Hrálo se na velkém, pěkném, ale promáčeném a kluzkém pažitu a bohužel s okolní atletickou dráhou, takže hrstka diváků na tribuně si při drobném mrholení a mlze fotbal příliš neužila. Nejdůležitější minuty zápasu:

10´- centr Soukupa mezi beky, kam si pěkně naběhl Vavroušek, ale ten střílel jen do gólmana domácích
16´- průnik Jircháře středem obrany, zpětná přihrávka na Očipku, ale ten z 10 metrů trefil jen beka domácích
17´- další přesný centr Soukupa do vápna a hlavička Jircháře v čisté šanci jen těsně minula domácí svatyni
19´- parádní dělovka s chutí hrajícího Vavrouška z 25-ti metrů šla jen těsně vedle tyčky domácí svatyně
25´- výborná akce hostů po ose Očipka – Betyár – Buryánek, ten si vychutnal obranu a bylo to konečně – 0:1
28´- centr Buryánka přes beky domácích přistál na noze Soukupa, ale míč napálený z voleje šel jen nad branku
32´- první vážnější střela domácího Šabíka z 30-ti metrů kontrolovaná Vaňakem, skončila těsně nad
33´- přetažený centr na Buryánka, ten míč šikovně vrátil na Jindřicha, ale jeho levačka šla těsně vedle šibenice
36´- faul na pronikajícího Soukupa ve vápně domácích, jasná penalta a Jägr se jako vždy nemýlil – 0:2 !!!
39´- domácí brankář se zaskvěl při dvou po sobě jdoucích super ranách Očipky a Buryánka a obě vyrazil do pole
44´- česká ulička Buryánka na Betyára, který šel středem sám na domácího gólmana, ale místo kličky nebo střely
po zemi se jej pokusil přelobovat, ale gólman domácích se natáhl a míč chytil nad hlavou – to byla tutovka !
45´- špatně zahraný trestný kop domácího Kiliána z 20-ti metrů skončil v náruči dobře stojícího Vaňaka
V první půli byli hosté jasně lepším celkem a mohli dát minimálně o tři branky více. I přesto bylo vedení týmu spokojeno s náskokem dvou branek, i když proměněná super šance Betyára by byla do šatny již jistým hřebíčkem do rakve domácímu týmu.
78´ centr Pavla Kurela do vápna a šikovná dorážku Betyára, míč však vykopl z lajny bek domácích
83´- domácí v úniku po pravé straně a Kilián olízl křižnou střelou tyčku hostující branky
85´- roh Pavla Kurela šel na Buryánka, jehož dělovku gólman domácích neudržel v náruči, míč se dostal
k Vavrouškovi, ten si dovolil v malém vápně kličku a zasunul míč do prázdné branky a rozhodl – 0:3
88´- střídající Loos zamixoval s obranou domácích, ale již neměl sílu k zakončení z dobré pozice
Hosté ve 2.půli kontrolovali hru a nepustili domácí, kteří vystřídali tři borce vůbec na dostřel Vaňaka. Na druhou stranu si již nevytvářeli šance jako v první půli, kromě poslední desetiminutovky, kdy dostali příležitost všichni tři hráči z lavičky a oživili zase trochu hru. Velmi dobrý výkon podali i všichni tři sudí, kteří měli ulehčenu práci v oboustranně slušné hře. Diváci domácích nebyli vůbec slyšet, na rozdíl od hostujících, kterých ale vzhledem k časnému vstávání nebylo tolik jako obvykle na venkovních zápase. Výsledek je jistě dobrou pozvánkou na další mistrovský zápas, kde doma přivítáme nebezpečný a nevyzpytatelný tým z Proboštova, se kterým se hrají vždy velmi vyrovnané zápasy, ať již doma či venku.