weby pro nejsevernější čechy

Rumburská hokejová liga – 2.kolo – 1.týden – rekapitulace.

Druhé kolo Rumburské hokejové ligy ve svém prvním hracím týdnu přineslo tyto výsledky :Foto týdne ze zápasu Šenov – Cvikov Cvikov – Šenov 6 : 3
Zápasy těchto soupeřů nesou náboj derby. Lehce vyhecované a se snahou ukázat tomu druhému, že já jsem nejlepší v okolí Klíče. Domácí přijeli evidentně připraveni se poprat o vítězství s dvěma pětkami na střídačce. Hosté měli na střídání jen tři muže. Elán a touhu po vítězství ale zapomněli doma. Od prvního hvizdu byly cvikovští lepším mužstvem. Bruslili, dobře kombinovali, šli si pro šance a ty dokázali proměnit v góly. Hosté byli, kulantně řečeno, mimo. Jen pro dokreslení situace na ledě, dostat první tři branky jak přes kopírák, to hovoří za vše. Po první třetině již domácí kontrolovali zápas a celkem neškodným hostům nic nedovolili. Zápas z nudy mírně vybočil v poslední třetině zvýšenou aktivitou šenovských, která ale vyzněla do ztracena. Derby po zásluze vyhráli cvikovští.
Zápas průběžně sledovalo: 0 diváků.

Boston – Šluknov 13 : 7
Podle postavení mužstev v tabulce jasné utkání. Boston si lehce zatrénuje a půjde domů, není co řešit. Ale realita byla zcela jiná. První třetina nabídla kvalitní hokej od obou mužstev. Šluknováci překvapili. Stíhali bruslit s domácími, narušovat zakládání jejich útoků již obranném pásmu a úspěšně bránit svou modrou čáru. Stav po první třetině 2:1. Do poloviny druhé třetiny šluknovští stíhali držet tempo s Bostonem, pak již začali dominovat domácí a tím pádem i přibývat gólů v brance Šluknova. V poslední třetině Boston zápas již zcela ovládl. Ale hosté využili každé příležitosti k ohrožení branky Bostonu. Jenže jejich, někdy až komická nemohoucnost dopravit puk do prázdné branky, ke korigování skóre nevedla. Hezký zápas s množstvím dramatických situací před oběma brankami.
Zápas průběžně sledovalo: 2 diváci.

Šenov – Cvikov 8 : 5
Byl jsem zvědav, jak se šenovští oklepou z úterního výprasku. A opravdu byl to jiný zápas. Domácí nic nenechali na náhodě a začali od prvního hvizdu pracovat na vítězství. Přímočarý tah na branku cvikovských a důraz před ní, byla správná taktika. Taky již ve třetí minutě první třetiny vedli domácí 3:0! Jenže druhá třetina byla z jejich strany katastrofa a hosté se postupně vrátili zpět do zápasu. Není to poprvé co, si šenovští takto komplikují život. Rozhodnutí přinesla třetí třetina, ve které se domácí probudili a vítězství strhli na svou stranu.
Zápas průběžně sledovalo: 0 diváků.

Hadi – Šluknov 10 : 7
Konečně zápas s bouřlivou diváckou kulisou. Domácí tým přijeli podpořit jejich fandové motorkáři. A v hale bylo veselo. První třetina patřila Hadům. Hosté působili dojmen, jako kdyby se viděli poprvé a ke všemu i brankář neměl svůj den. Prostě všechno špatně. Stav první třetiny 5:1 pro domácí, byl pro šluknovské ještě milosrdný. Druhá třetina proběhla zcela opačně. Šluknovští se zvedli a domácí padli! Ale to se již začal hrát hokej. Závarů před oběma značně přibylo a o dramatické souboje nebyla nouze. Stav před tří třetinou 6:6 avizoval dramatický závěr. Lépe začali hosté. Šli do vedení na 6:7, ale to bylo z jejich strany vše. Hadi v závěru utkání otočili a s trochou štěstím dovedli k vítězství.
Zápas průběžně sledovalo: 30 diváků.

Výsledky dalších odehraných zápasů 2. kola – 1. hrací týden :

DK Střelnice– Hadi6: 4
Šluknov– Boston3: 22

Rozpis zápasů od 24.11. – 30.11. – 2.kolo – 2.hrací týden :

Po20:00 hod.DK Střelnice– Šenov
Út19:00 hod.Cvikov– Boston
St19:00 hod.Boston– Cvikov
ČT19:30 hod.Šenov– DK Střelnice
So17:00 hod.Hadi– DK Střelnice
Ne17:30 hod.Šluknov– Hadi