weby pro nejsevernější čechy

Na Kopečku se promítl dokument o loňském Festiválku malého umění

Ve středu [21/1] po sedmé hodině večer se promítal dokument o Festiválku malého umění přímo v čajovně Na Kopečku v Rumburku.

Na premiéru dokumentu o loňském posledním tradičním Festiválku malého umění (konaný zde na Kopečku) přišli celkem dva diváci vesměs. Film vznikl vloni pod taktovkou Luboše Pavla, který reflektuje na dění posledního Festiválku. Vyjadřují se v něm jak organizátoři, tak účinkující. Jenže tato středa bez diváků, byla jakýmsi klidem před příští středeční bouří, si myslím.

Pozvánka na středu 28.1.2015 od 19:00 hodin:

Koncert kapely The Pix, jde o mladou, ale progresivní a velmi originální kapelu s vlastní tvorbou. Tři studenti z rumburského gymplu spojili své umění a rádi baví publikum svými i převzatými skladbami. Určitě zazní i jejich populární písnička o Šluknovském výběžku.

Ještě pro mne velice pěkný moment před večerem zde zmíním. Bral jsem na faře vodu do čajovny a šla tam kolem mne maminka s dětmi z místní školky, šla prostě domů. Sdělila mi, že sleduje mé příspěvky i fotky z Kopečka a pochválila je. Dost mne to potěšilo, fakticky.