weby pro nejsevernější čechy

Čekání na Helenu 2 (Karlovy Vary 2012/2)

Ve Varech je vedro na padnutí. Když se vysprchujete, za půl hodiny se koupete. Ve vlastním potu. Všude je spousta herců. Jedni jsou živi z našich daní, jiní z toho co vyberou do klobouku. Ale sluší jim to. Ovšem včerejší večer jsem věnoval kolegům z Reflexu a myslím, že jsme situaci probrali poměrně detailně, hovořili jsme o dnešním zahájení provozu ReflexToru a kdoví o čem. Tomu se budu věnovat později. Jestli to přežiju. Má přijet kolega Ignác Říha.

Dopoledne potom byla ohlášena tiskovka s Helen Mirren. Přišla sice později než bylo avizováno, ale mnohem dřív něž včera přibyla do města.

Dovolil jsem si luxus a odmítl sluchadla s překladem; nechtěl jsem dabing, ale film v původním znění. A bylo to lahodnné.

Na úvod sehrála rozkošnou scénku o tom, proč přijela pozdějí … zdržel ji manžel a musela se namalovat … a potom se věnovala otázkám žurnalistů. Roztomilé bylo, že asi v půlce tiskovky, kde se ptali převážně ženy ženy a hovořilo se na téma: film je hlavně mužská záležitost, upozornila Helena přítomné, že vedle ní sedí její manžel, režisér a že by také případně rád na nějakou otázku odpověděl.  Podařilo se ji to a manžela Taylora Hackforda zviditelnila. 

manzel

Včerejší fotky z příjezdu možná nebyly úplně ideální tady jsou tedy ještě dva portréty z dnešního brífingu. Tady úsměv.

usmev

A tady údiv.

udiv

Momentálně mě čeká příprava večerní vernisáže Reflexu, potom vernisáž kolegy JIrky Slívy.

V kině jsem ještě nebyl i když jsem dvakrát chtěl. A na pokoji v hotelu v tece mi hrajou jenom ruské kanály. Vot Kárlsbád!