FK Česká Kamenice – SK Stap Tratec 2:7 (1:2)

Na parádní umělce v Děčíně a za nádherného fotbalového počasí čekal Vilémovské borce jejich jediný turnajový přemožitel z loňského ročníku – tým FK Č.Kamenice, hrající 1.A třídu. Vilémovským chybělo z kádru z různých důvodů hned sedm hráčů – Vaňak, Kluch, Vavroušek, Bílek, Buryánek, Hnízdo a Krasnický. Příležitost dostali tudíž hlavně všichni nováčci v kádru. Střelecké schopnosti v tomto utkání prokázal kanonýr – Karel Kaňkovský, který vstřelil ve svém prvním vystoupení ve Vilémovském dresu čtyři branky a ještě mu jedna nebyla uznána. Nejdůležitější minuty zápasu:

1´- na ukazateli času svítila ještě 0 a Kameničtí dosáhli po chybě hostů první branky Hodačem – 1:0
3´- na přesný centr Demkeho dosáhl kousek od gólmana domácích Kaňkovský a hned vyrovnal – 1:1
5´- v obrovské šanci se ocitl Jindřich, který šel sám na gólmana, ale trefil jen jeho nohy
15´- parádní dělovka Kaňkovského z 20-ti metrů, ale gólman domácích míč vyrazil na rohový kop
19´- odražený balón se dostal na nohu Kurtyho, ale ten v další čisté šanci hostů trefil jen gólmana
36´- dobře kopnutý rohový kop Demkeho, míč přistál na hlavě Jircháře a bylo to – 1:2

V první půli byli hosté lepším celkem, vytvářeli si daleko více brankových příležitostí, kdežto domácí spoléhali spíše jen na brejkové situace. Do druhé půle oba týmy vystřídaly lavičky a hosté navíc dosti přeskupili i jednotlivé posty.

47´- odražený balón po rohu Demkeho se dostal na vápně k Jindřichovi a ten jej poslal do šibenice – 1:3
51´- tvrdá rána mladého Kurela protáhla gólmana domácích a byl z toho další roh
53´- pěkná ulička Kurela ml. na Demkeho a ten šikovným lobíkem nedal domácímu gólmanovi šanci – 1:4
59´- přetažený centr Čudy až na naběhnuvšího si Kurtyho, ale jeho volej skončil nad brankou domácích
63´- další rohový kop v podání Demkeho a dobrá hlavička Stacha, která však šla jen těsně vedle branky
66´- učebnicová akce po ose – Kurel ml. – Demke – Kaňkovský a ten do prázdné branky zvýšil na – 1:5
74´- parádní dělovku Demkeho z hranice velkého čtverce vytěsnil pozorný gólman domácích
76´- hosté v brejku po chybě v obraně hostů dává Zahradníček branku a snižuje na – 2:5
78´- týž hráč v ofsajdové pasti, která nebyla odmávána, šel sám na gólmana Martina, ale ten jej vychytal
81´- centr Kurela vyrazil domácí gólman jen před Kaňkovského a ten se opět nemýlil – 2:6
83´- mladíček Kurel šel sám na gólmana domácích, ale jeho krátký lob mu gólman Č.Kamenice lapil
86´- nečekanou střelu pravou nohou Kurela ml. gólman domácích s námahou vyrazil
88´- faul na Kurtyho ve vápně, jasná penalta a Kaňkovský ranou k tyči dovršil svůj haštyrk – 2:7 !!!

Domácí ve druhé půli již nestačili se silami a hosté toho využili ke vstřelení dalších pěti branek a další šance k tomu ještě zahodili. Je na nich vidět, že budují skoro nový tým, protože v něm mají osm nováčků a ti se teprve začínají poznávat a sehrávat. I přesto to byl chvílemi fotbalový koncert z jejich strany a domácí často jen přihlíželi jejich líbivé kombinační hře.