weby pro nejsevernější čechy

Zámecké slavnosti Šluknov – sobota

Po pátečním zahájení a večerních koncertech obsadily slavnosti zámecký park ve Šluknově celou sobotu 30. června 2012.  Úvodní fotografií v žádném případě nechci nic naznačovat, jen mi přišla poměrně vtipná.

Dorazili jsme na místo až v době pokročilého odpoledne, takže jsme vstoupili až do let 60tých a minuli se tak nejen s Frankem Sinatrou či Šakalími léty, ale třeba i s Hannah Montana Revival nebo Žižkovankou. Ovšem po chvíli orientace (leccos umístěno jinak než vloni) zjišťujeme, že leckdo už touhle dobou končí a balí. Rozhlížíme se – veteránská auta jen tři, koníci žádní, vedlejší pódium v parku nikde, i těch stánků mi opticky přišlo nějak méně.

To ovšem neznamená, že se nic neděje. Trn v oku střídá kostýmy a desetiletí, stejně jako Timbre music, módní přehlídka dává leckomu zavzpomínat, co by možná ještě našel doma ve skříni. Všude se to hemží květinovými „dětmi“, dámami, které jako by si odskočily z tanečního parketu od swingu či twistu, kolem stánků je živo (ovšem jestli se taky kupuje, to posoudit neumím). A občas člověk potká i nějaké ty známé tváře…

A když je tu zpravodajská výběžanská fotosmečka, přenechávám pivní soutěže ve stanu u Březňáka, Špinarku a Sagiho jim a vyrážím ke Kocourovi na Njorek, který tady ve Šluknově hrál včera před UDG. No a ještě nějaké ty fotky:

Tagy