weby pro nejsevernější čechy

Přednáškový cyklus Houby v Ekocentru Brniště

Rádi bychom Vás srdečně pozvali na únorový přednáškový cyklus „Houby“  se známým mykologem Ing. Ivanem Jablonským v Ekocentru Brniště, ve dnech 10., 17. a 24. února 2015 vždy od 17 hodin. Podralský nadační fond ZOD srdečně zve širokou veřejnost na únorový přednáškový cyklus „Houby“ s předním odborníkem na technologii a výzkum pěstování hub Ing. Ivanem Jablonským v prostorách Ekocentra Brniště. Známý český mykolog Ing. Ivan Jablonský z České zemědělské univerzity se s námi podělí o řadu zajímavých informací ohledně pěstování jedlých a léčivých hub, o jejich účincích na lidský organismus, o účinných látkách, které jsou v houbách obsaženy, ale také o technologiích nebo přípravných pracích k jejich pěstování. Přednášky budou doprovázeny množstvím obrázků z celého světa. 

Trpíte jarní únavou, častým nachlazením, oslabenou imunitou, vysokým cholesterolem, vysokým krevním tlakem, depresemi, poruchami spánku? Máte dlouhodobé zdravotní problémy, potřebujete nabrat sil po velkém fyzickém nebo psychickém vyčerpání?  Anebo vás trápí nedostatek financí a přemýšlíte o nějakém vhodném podnikání?   Máte k dispozici opuštěné zemědělské a průmyslové stavby a chcete vědět, jsou-li vhodné pro pěstování hub? Anebo se jen chcete seznámit s novými lidmi z vašeho okolí, kteří mají podobné zájmy jako vy? Vám všem vřele doporučujeme přednášky Ing. Ivana Jablonského, na kterých se dozvíte řadu užitečných a praktických informací k užívání i pěstování hub. 

Přednášky jsou rozděleny na tři dny a konají se vždy v úterý v prostorách Ekocentra.  První přednáška se koná v úterý 10. února od 17 hodin a je věnována průmyslovému pěstování hub, především žampionů. Druhá přednáška následuje týden poté, v úterý 17. února také od 17 hodin a bude zaměřená na pěstování hlívy ústřičné. Třetí přednáška se koná 24. února, opět v odpoledních hodinách a bude věnována pěstování exotických a léčivých hub jako jsou reishi, shiitake, hnojník obecný, korálovec ježatý, ale také nejvhodnější způsoby jejich užívání. Vstupné zdarma.

A když už zavítáte do prostor Ekocentra, můžete si prohlédnout také interaktivní výstavu o krajině Podralska nebo výukovou zahradu v jeho blízkosti. Ekocentrum nabízí také další možnosti kulturního vyžití, ať už volnočasové aktivity v pravidelných programech nebo kroužcích, vzdělávací semináře, nebo výukové programy pro všechny generace, ale také řadu venkovních akcí pro širokou veřejnost. 

Jednou z akcí pro širokou veřejnost jsou v únoru 21. Masopustní dílny, vhodné pro rodiny s dětmi a širokou veřejnost. V březnu proběhne akce „Ukliďme příkopy“, a v dubnu se můžete těšit na Velikonoční dílny, tradiční otevírání „Stezky Hastrmanů“ či druhý ročník „Brnišťského půlmaratonu“.

Více informací naleznete na našem webu: http://www.podralsko.cz/kalendar-akci.html Budeme se těšit na vaši návštěvu!

Tým PNF ZOD Vám přeje krásný zbytek zimy

Mgr. Nicol Vondra

PR

774 216 807

777nicol@gmail.com

festivaljurt@centrum.cz

Mgr. Jana Panáčková Feixová

Podralský nadační fond ZOD

Brniště 1

471 29  Česká Lípa

Czech Republic

Tel.: +420 733 571 057

Fax: +420 487 850 135

jana@podralsko.cz

www.podralsko.cz