weby pro nejsevernější čechy

Linka seniorů od 1.3. 2015 pomůže i o víkendech

Linka seniorů 800 200 007 bude od 1. března 2015 k dispozici každý den od 8 – 20 hodin.
Díky charitativnímu spotu Kájo, Nevolej! a podpoře hlavních partnerů služby, Nadace O2 a Nadačního fondu Avast, se volající mohou obracet na bezplatnou a anonymní Linku seniorů od 1. března také o víkendech. Je to dobrá zpráva zejména pro 50 tisíc volajících, kteří se na Linku kvůli absenci víkendových služeb každý rok nedovolali.
Linka seniorů pomáhá seniorům v obtížných životních situacích. Ročně pomůže až 30 tisícům seniorů, pečujících a osob v krizi. Ať volající trápí samota, uvažují o sebevraždě, stali se obětí podvodné činnosti nebo se potýkají se špatnými rodinnými vztahy, anonymní a bezplatná pomoc linky je nadosah. Díky anonymitě hovorů mohou bez pocitu viny mluvit o tom, za co se mnohdy hluboce stydí, mnohé hovory začínají pláčem.

Pomoc získá o 30% více osob v krizi
Za stoupajícími počty hovorů nejčastěji stojí špatné či zcela nefunkční mezigenerační vztahy. Často slyšíme, že volající zůstal na všechno sám, bez pomoci blízkých. Samota je fenomén, který obzvlášť starého člověka dokáže dostat až na hranici jeho možností žít kvalitní život, podstatnou měrou zvyšuje riziko úplné sociální izolace a také sebevražedných úvah. V takových těžkých situacích je často hledání pomoci beznadějné.
Profesionální telefonická krizová pomoc Linky seniorů poskytuje klientovi „první pomoc“ a snižuje tak riziko prohloubení krizové situace. Dále pak podává informace vedoucích k řešení jeho problémů, odkazy na další navazující služby a instituce. Službu zajištťuje tým odborně vzdělaných pracovníků v telefonické krizové intervenci, sociální pracovníci, psychoterapeuti a psychologové.
Během naší dvanáctileté praxe se potvrdilo, že i jeden hovor na Lince seniorů může zachránit lidský život. Číslo Linky seniorů 800 200 007 najdete na všech telefonních automatech v ČR, služby je bezplatná a tudíž naprosto bezbariérová. svými projekty podporuje seniory.
Linka seniorů – základní informace
Bezplatná a anonymní telefonická služba pro seniory, osoby o seniory pečující a osoby v krizi funguje nepřetržitě od roku 2002., a vzdělávací kurzy pro seniory v kulturním a vzdělávacím Centru Elpida. Volajícím z celé České republiky je od 1. 3. 2015 k dispozici zdarma každý den od 8 do 20 hodin. Každý rok služeb linky využije na 30 tisíc volajících.
Elpida pomáhá seniorům stát se samozřejmou, sebevědomou a respektovanou součástí společnosti. Vydává také časopis Vital, pořádá mezigenerační festival Old´s Cool ReFestival