SK Stap Tratec – SK Plaston Šluknov 8:0 (2:0)

Na generálku před mistrovskými zápasy si pozvali fotbalisté Vilémova na svůj pažit tradičního sousedského rivala ze Šluknova a zápas viděla i pěkná návštěva. Bohužel snaživý soupeř, který je ve vyšších patrech 1.A třídy, ale domácí příliš neprověřil. V první půli stačili hosté s domácími jakž takž držet krok se silami a úporně bránit v čele s výtečným gólmanem Uchytilem svou svatyni, ale po přestávce, kdy domácí vystřídali všech sedm hráčů, to byl již jejich jednoznačný koncert. Zápas měl výbornou kulisu i díky skupince rowdies ze Šluknova, kteří hnali svůj tým svými hlasivkami i přes nepříznivý výsledek, až do samotného konce zápasu, kdy jim jejich miláčci vzdali hold děkovačkou.

2´- nebezpečná střela hostujícího exvilémováka Pavla Svobody z 18-ti metrů skončila těsně nad brankou
4´- šance Buryánka, který šel sám z levé strany na gólmana hostů, ale střílel jen těsně vedle jeho svatyně
9´- parádní dělovka Buryánka z 20-ti metrů skončila jen těsně vedle branky hostů
11´- tvrdá střela hostujícího ostrostřelce Horáka skončila jen těsně vedle domácí branky
12´- na rohový kop Demkeho si naběhl Vavroušek, ale jeho hlavička jen těsně minula svatyni hostů
23´- konečně první gól, když Jägrovu uličku proměnil kanonýr domácích Demke střelou k tyči – 1:0
29´- centr Bílka do vápna hostů, ale Demke hlavou trefil jen na brankové čáře stojícího beka hostů
31´- další pěkná ulička Jägra a nikým nekrytý Demke trefil bodlem jen dobře stojícího gólmana hostů
32´- přetažený centr Bílka na Buryánka, ten dal zpět na Demkeho, ale ten střílel jen nad bránu hostů
36´- dalekonosná dělovka Krasnického skončila jen těsně vedle hostující branky
39´- lob Demkeho na naběhnuvšího si Vavrouška, ale jeho hlavičku opět likviduje pozorný brankář hostů Uchytil
42´- přesný centr Buryánka na Demkeho a ten z voleje upravuje konečný stav první půle na – 2:0

V první půli to byl očekávaný tlak domácích, kteří hráli s chutí a chtěli po dlouhé době před domácím publikem ukázat, jaká byla zimní příprava a co od nich mohou očekávat v mistrovských bojích. Diváci se nenudili, viděli pěkné akce, ale jen dvě branky a tak se očekávalo co se bude dít ve 2.půli a dělo se.

48´- domácí obrana zapomněla za sebou kanonýra hostů Horáka, který šel sám na Jandu, ale ten ho vychytal
52´- na trestný kop hostů si naběhl nestárnoucí bojovník Pavel Svoboda, ale Janda jeho hlavičku lapil
57´- pěkný načechraný centr Jindřicha přistál na hlavičce Vaníčka, ale jeho hlavička šla těsně vedle
59´- lob Hnízda přes beky hostů, ale Kurtyho hlavička skončila jen na horní síti jinak překonaného gólmana
66´- pěkná akce na jeden dotek po ose – Vavroušek – Krasnický – Vaníček a ten s přehledem zvýšil na – 3:0
70´- dělovka Radka Vichtereye z 20-ti metrů skončila vysoko nad brankou hostů
73´- samostatný únik domácího Krasnického a přesná střela k tyči znamenala zvýšení vedení na – 4:0
76´- na milimetr přesný centr Čudy a Vaníček hlavou opět rozvlnil síť hostů a bylo to už – 5:0
79´- odražený balón ze skrumáže se dostal k Čudovi a ten ranou do šibenice zvýšil již na – 6:0
80´- centr Krasnického si ve vápně zpracoval Kurel ml. a střelou k tyči zavěsil a bylo to již – 7:0
83´- dobře kopnutý trestný kop Vaníčka přistál na hlavičce Jircháře, ale gólman Michálek ji skvěle lapil
89´- domácí vyšachovali unavené borce hostů a Kurel ml. do prázdné branky uzavřel účet zápasu na – 8:0

Domácí se dohodli se soupeřem o zapůjčení jejich nového gólmana Michálka na druhou půli, aby jej trochu více prověřili, což se povedlo a i přesto, že obdržel šest branek tak určitě nezklamal.