SK Stap Tratec – FK Štětí 1:0 (0:0)

V tomto zápase chtěli domácí favoritovi soutěže exdiviznímu Štětí oplatit ostudnou porážku u nich, když jim dali gól až v nesmyslném nastavení a to je se jim také povedlo, i když to nebylo s úroky, ale jen o jedinou branku. Zápas to byl oboustranně kvalitní, ale domácí měli daleko více brankových příležitostí než soupeř a jen v první půli kopali jedenáct rohů, což také o něčem svědčí. Hosté dobře bránili a podnikali rychlé brejky hlavně nebezpečným kanonýrem Belákem, který jediný dělal trochu problémy domácí obraně. Před zápasem obdržel diváckou cenu od místního Fanda klubu domácí hráč Karel Kaňkovský za jeho výkon proti Děčínu. Nejdůležitější minuty zápasu:

4´- šikovná levačka Demkeho a gólman hostů musel míč vyškrabovat ze šibenice na rohový kop
5´- po rohovém kopu se odrazil míč k Jägrovi a jeho dělovka skončila těsně vedle svatyně hostů
12´- chyba domácí obrany a Belák šel sám na Vaňaka, ale naštěstí střílel jen vedle jeho branky
29´- rychlý brejk domácího Demkeho, ale jeho střelu vytáhl hostující gólman na rohový kop
30´- centr hostů do vápna domácích, kde hlavičkoval volný Stejskal, ale Vaňak byl pozorný a míč lapil
34´- trestný kop Jägra z 20-ti metrů pozorný gólman hostů bez problémů chytil

První půle byla oboustranně slušná, hrál se rychlý fotbal většinou ale u branky hostů a i přes několik dobrých šancí se domácí nedokázali brankově prosadit. .

46´- hosté opět v úniku Belákem, ale pozorný Vaňak jeho střelu vystihl a chytil
48´- domácí v čisté šanci Vaníčkem, ale jeho ránu stačil srazit bek hostů na další rohový kop
51´- parádní centr Demkeho a Vaníček hlavou nedal gólmanovi hostů žádnou šanci – 1:0 !!!
53´- signál z trestného kopu, kdy Jägr našel Buryánka, ale ten ani na dvakrát nepřekonal gólmana hostů !!!
59´- trestná kop Demkeho a míč přistál na hlavičce Vavrouška, ale šel jen nad branku hostů
71´- odražený balón a domácí Jindřich v čisté šanci střílí jen do boční sítě hostů
80´- ulička Hnízda a nikým nekrytý Kaňkovský střílel v čisté šanci jen těsně vedle branky hostů !!!
85´- Demke se obtočil okolo beka a dostal se do další šance, ale jeho střelu gólman hostů lapil
87´- centr Čudy a kanonýr Kaňkovský z další tutové šance z šesti metrů střílel jen vedle brány hostů !!!
89´- trestný kop hostujícího kapitána Stejskala z 20-ti metrů skončil jen těsně vedle Vaňakovi branky

Hosté po obdržení branky otevřeli a přitvrdili hru a tak domácí také hru trochu přiostřili, takže diváci viděli celkem 10 žlutých karet a jednu červenou pro hostujícího Blažka – deset minut před koncem. Domácí mohli své vítězství rozmnožit o další branky, ale měli trochu smůly při zakončování. Zajímavý zápas před slušnou návštěvou řídili dobře i všichni tři delegovaní sudí. Domácí hráči na konec zápasu opět sklidili aplaus při závěrečné děkovačce od svých trochu prokřehlých, ale velmi spokojených diváků.

Vaňak – Krasnický, Stach (ŽK), Jirchář, Jindřich – Buryánek (ŽK – 75´- Čuda – ŽK), Jägr (70´- Hnízdo),
Vavroušek (ŽK), Vaníček – Demke (ŽK – 89´- Kurty), Kaňkovský (ŽK – 88´- Bílek)

Trenér: Šimek Asistent: Zbončák Masérka: Čudová Sekretář: Třešňák Ved.mužstva: Kurel Foto: Fůsek Manager: Sklenář

Připraven ještě: Michálek a Kurel st. Chyběl ještě: Kurel ml. Výkon rozhodčích: velmi dobrý

Nejlepší hráči utkání: Vaníček (V) a Belák (V) Diváci: 210 – velmi spokojených se třemi body i s hrou

Rozhodčí: Ipser – Roháč a Suchánek Delegát svazu : pan Chládek Stanislav ŽK: 6 : 4 ČK: 0 : 1

Rohy: 16 – 3 Držení míče: 55% – 45% Ofsajdy: 5 – 5 Fauly: 19 – 22 Střely na bránu: 12 – 5 Mimo: 11 – 6