Baník Sokolov „B“ – SK Stap Tratec 2:3 (1:1)

V dalším utkání divize skupiny zajížděli vilémovští fotbalisté na horkou půdu do pro ně nejvzdálenějšího místa v soutěži a hrálo se vzhledem k postavení obou týmů v tabulce prakticky o šest bodů. Domácí posíleni několika hráči z širšího kádru druholigového Á-mužstva začali sebevědomě a hned ve 3.minutě zápasu se ujali vedení. Hosté se však nevzdali a soustředěnou hrou ve všech řadách dokázali nejen výsledek otočit, ale i udržet a přivézt si domů veledůležité tři body, které je posunuli již krůček k záchranářské štaci. Nejdůležitější minuty zápasu:
3´- hosté po trestném kopu domácích, který šel z půlky do vápna nechali zcela volného Hrabáče a ten
lehkou tečí nikým nepřikryt překonal gólmana hostí Loose a bylo to – 1:0
7´- bomba Smoly ze 30-ti metrů vystrašila domácího gólmana, ale ten ji s námahou chytil
39´- faul na Smolu ve velkém vápně a jasná penalta. Míč si postavil sám postižený a poslal domácího
gólmana na druhou stranu než balón a bylo vyrovnáno – 1:1
V první půli se toho příliš na obou stranách neudálo, hrálo se spíše od vápna k vápnu, ale domácí měli o něco málo navrch. Ve druhé půli došlo na obou stranách ke střídáním a domácí se snažili získat výhru na svou stranu. Bohužel zapomínali důrazněji bránit a toho hosté plně využili k několika smrtelným brejkům, které rozhodly o jejich nečekané, ale zasloužené výhře.
63´- dlouhý pas stopéra hostí Šmalcla šel mezi beky na Kurela, který si pohrál s obranou domácích a
z hranice velkého čtverce trefil angličanem šibenici domácí branky a dostal tak hosty do vedení 1:2 !
Hosté se radovali u střídaček a hlavní sudí nechal rozehrát a pokračovat ve hře. Naštěstí 5 statečných
borců hostí na hřišti dokázalo přesilovku ubránit a míč odkopnout do ústraní, než se radující hráči
vrátili do pole. To byla skutečně málo vídaná a kuriózní situace, která se mohla hostům i vymstít.
Naštěstí se tak zaplať pán Bůh nestalo, ale bylo to něco co normálně není k vidění !
71´- krásná akce hostů po ose Uka – T.Jägr a Kurel, který se probil mezi třemi beky domácích a z velkého
čtverce se parádně trefil opět angličanem a znovu do šibenice bezmocného gólmana domácích – 1:3 !
Tentokráte se radovánky hostů odehrávali pouze na hřišti a domácí již šanci k přesilovce neměli.
73´- domácí zahrávali rohový kop a exligista Čupr hlavou jen těsně minul branku hostí
76´- únik Smoly do otevřené obrany domácích, ale jeho dlouhé sólo skončilo bodlem těsně vedle branky
88´- domácí v šanci Bastlem, ale Loos byl pozorný a jeho střelu bez problémů zlikvidoval
92´- domácí v nastavení kopali trestný kop z hranice velkého vápna a Bastl prostřelil vše co mu stálo
v cestě a snížil tak na konečných – 2:3 pro hosty !!!
Druhá půle byla ve znamení marné snahy domácích o výhru. Hosté pozorně bránili a podnikali rychlé a velmi nebezpečné protiútoky, které nakonec skončily dvěma nevídanými brankami Kurela, které by si zasloužily bojovat o zlatou kopačku sportovní redakce televize Nova.
Loos – Uka, Šmalcl (ŽK), Greňo (ŽK) – Buryánek, T.Jägr, Nagy (ŽK), Goumbi (46´Lehrl – ŽK),
Vlk (ŽK) – Kurel (85´- Pácha), Smola
Dále ještě připraven: Hambálek a Kopřiva Chyběli stále ještě: Čuda, Svoboda a Špinka
Diváci: 120 z toho 18 z Vilémova !!! Nejlepší hráči utkání: Čupr (Sokolov) – Kurel (Vilémov)
Rozhodčí: Vondra – Bureš a Burda Delegát svazu : pan Hamouz ŽK: 1 : 5 ČK: 0 – 0

Rohy: 6 – 5 Držení míče: 52% – 48% Fauly: 15 – 19 Střely na bránu: 9 – 8 Mimo: 6 – 5
Trenér: Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel: Třešňák