SK Stap Tratec – FK SIAD Most „B“ 2:0

V posledním utkání divize na domácí půdě hostil domácí tým po třech výhrách za sebou ambiciózní celek druholigové rezervy z Mostu. Zápas začal slavnostním vyhodnocením divácké soutěže o Fotbalistu Vilémova roku 2009, kterým se stal o jediný hlas Buryánek před Šmalclem a Kurelem. Všichni tři obdrželi hodnotné ceny a pak to začalo. Domácí měli atomový začátek a v 10.minutě to mohlo být klidně tři nula, ale to je právě to kdyby. Hrál se oboustranně výborný fotbal, za pěkného počasí a na velice dobře připraveném, ale mírně podmáčeném travnatém hřišti.

7´- nigerijec Uka se probil přes tři beky přihrál míč do vápna Smolovy, ten jej přistrčil zpět k Buryánkovi
a ten placírkou vymetl levou šibenici soupeřovi branky a nedal gólmanovi hostí žádnou šanci – 1:0 !!!
9´- po rohu domácího Buryánka se k míči dostal T.Jägr, ale jeho tvrdá střela skončila jen na břevně
10´- po faulu na pronikajícího Kurela ve vápně se kopala penalta, ale hostující gólman ji Smolovi chytil !
13´- trestný kop hostí prodloužil kapitán Bohata pod břevno Loosovi branky, ale ten míč vyškrábl na roh
27´- centr Greňa do vápna hostů sklepl Smola na Kurela, ale ten v čisté šanci střílel jen vedle branky
38´- dalekonosná střela výborného hostujícího beka Hrachischky šla jen vedle domácí branky
42´- parádní únik a střela z úhlu domácího Smoly, kterou však vykopl bek hostů z lajny na rohový kop
45´- křižná přihrávka Šmalcla na Buryánka, který si míč zasekl na vápně a vymetl pro změnu pravou
šibenici hostující branky a zvýšil tak do šatny skóre pro domácí na – 2:0 !!!

V první půli byli domácí mnohem lepší než soupeř, který předváděl technicky vyspělou hru, ale do šancí se díky výborně pracující defenzivě domácích prakticky nedostával. Ve druhé půli došlo na obou stranách k plnému využití střídání a byli to opět domácí, kteří mohli několikrát svou výhru zvýšit. Hosté měli pouze jedinou šanci, ale tu Loos bravurně zlikvidoval.
56´- krásná střela Buryánka přes venku stojícího gólmana hostů šla jen těsně nad branku
58´- centr střídajícího Lehrla do vápna na Nagyho, který byl přistrčen, míč se dostal k Buryánkovi, ale jeho
střelu tentokráte hostující gólman lapil
62´- nádherný centr Lehrla ze bezmocné beky hostů, ale Kurelův volej skončil nad brankou
67´- do úniku za beky se dostal kanonýr Kurel, ale gólman hostů včasným vyběhnutím šanci zlikvidoval
76´- lišácký lob zkušeného borce hostí Jediňáka domácí gólman Loos vytáhl na rohový kop
87´- další super centr Lehrla do vápna hostů, ale parádní volej Goumbiho srazil bek na rohový kop
Druhá půle byla opět plně v režii domácích, kteří chtěli třetí brankou rychle zvýšit náskok, aby mohla loučícíse legenda – Pavel Svoboda co nejdříve na hřiště. To se nepovedlo a tak rozloučení přišlo až deset minut před koncem a bylo určitě parádní hlavně díky skvělým domácím fandům, kteří dokázali po celé utkání fandit a podporovat domácí hráče a na závěr při děkovačce nejeden či nejedna z nich uronili nějakou tu slzu štěstí a radosti snad i proto, že fotbal se do Vilémova vrátí až za dlouhý, skoro půl rok, přesněji řečeno 27.3.2010, kdy zde přivítáme Český Brod.

Loos – Uka, Šmalcl, Greňo – Buryánek, T.Jägr (62´- Goumbi), Nagy, Vlk, Kopřiva (53´-Lehrl),
– Kurel (81´- Svoboda), Smola
Dále ještě připraven: Hambálek a Pácha Chyběli stále ještě: Čuda, J.Jägr, Zelinger a Špinka
Diváci: 260 nadšených !!! Nejlepší hráči utkání: Buryánek (Vilémov) a Bohata (Most)
Rozhodčí: Duchoň – Rychtár a Hastíková Delegát svazu : pan Chára ŽK: 0 : 3 ČK: 0 – 0
Rohy: 5 – 7 Držení míče: 56% – 44% Fauly: 12 – 17 Střely na bránu: 7 – 3 Mimo: 9 – 4
Trenér: Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel: Třešňák