FK Chomutov – SK Stap Tratec 2:0 (2:0)

K poslednímu utkání divize zajížděli vilémovští fotbalisté na půdu jednoho z favoritů na postup do ČFL s tím, že zde nemají co ztratit naopak jedině získat. Jejich snaha vydolovat z vyrovnaného utkání alespoň bod se však minula účinkem hned v úvodní pětadvacetiminutovce, kdy na kluzkém terénu vyrobili hosté dvě chyby v rozehře a domácí je obě dokázali potrestat.
4´- trestný kop domácího Šebka po faulu Vlka z hranice velkého čtverce gólman hostí Loos vyrazil
10´- rohový kop Buryánka se odrazil od domácích beků k Nagymu, ale jeho střelu zblokoval domácí
obránce jen na další rohový kop hostů
16´- další trestný kop domácích ze strany přistál na hlavě Eiselta, ale míč skončil nad brankou hostů
18´- zaváhání při nedůrazném odkopu balónu mezi obránci hostí a rychlonohý útočník domácích se jej
zmocnil, chtěl obejít Loose, ale ten ho zastavil nedovoleně ve vápně a byla z toho penalta. Tu bezpečně
proměnil domácí gólman Zaťko a bylo to – 1:0 !
23´- chyba v rozehře hostí a Haviár přesnou střelou k tyči nedal Loosovi šanci a zvýšil na – 2:0 !
26´- střelecký pokus Nagyho z 20 metrů skončil jen vedle branky domácích
33´- dlouhý aut Kopřivy šel do vápna až ke Smolovi, ale jeho lehkou ránu gólman Zaťko lapil
37´- bombu Eiselta z úctyhodné vzdálenosti musel hostující gólman Loos vyboxovat na roh
Ve druhé půli došlo na obou stranách ke střídání, domácích si jen drželi vedení, které chtěli uhájit až do konce zápasu, ale hosté se tradičně nevzdávali, získávali mírnou převahu a vytvořili si tři výborné příležitosti, které však v brance neskončily a tak odešli po dlouhé době poraženi.
56´- ostrý centr Šebka do vápna hostů, ale hlavička Haviára šla jen vedle Loosovi branky
67´- pěkný centr Jägra přistál na noze Buryánka, ale jeho volej byl zblokován bekem domácích a poté míč
již domácí gólman Zaťko bez problémů lapil
69´- nádherná akce hostů po ose – Goumbi – Buryánek a Smola, ale jeho nečekaná střela z otočky z 10
metrů jen olízla tyčku domácí svatyně
74´- dlouhý centr střídajícího Páchy přes domácí beky dokázal líznout hlavičkou přes vyběhnuvšího
gólmana domácích Smola, ale míč skončil jen těsně vedle již zcela opuštěné branky !!!
81´- trestný kop domácích z hranice velkého čtverce kopl zkušený Šebek jen do dobře postavené zdi hostů
Druhá půle byla absolutně vyrovnaná, domácí pozorně bránili a hrozili jen ze standardních situací. Hosté si dokázali vypracovat pěkné šance, ale tentokráte jim chyběla ta pověstná trocha štěstí. Přesto odehráli s kvalitním soupeřem zcela vyrovnaný zápas, což je jistě dobrým signálem před jarními odvetami. Po zápase se vilémovští hráči rozloučili s hostujícími Afričany, kteří odevzdali věci a odlétají do svých teplých domovů. Zda se na jaro vrátí, to se ještě uvidí.
Loos (ŽK) – Uka, Šmalcl, Greňo – Buryánek, T.Jägr, Nagy, Vlk, Kopřiva (60´-Lehrl),
– Kurel (50´- Goumbi), Smola (ŽK)
Dále ještě připraven: Hambálek a Lehrl Chyběli stále ještě: Čuda, J.Jägr, Zelinger a Špinka
Diváci: 140 prokřehlých ( z toho 10 z Vilémova) Nejlepší hráči utkání: Jamrich (CH) a Šmalcl (V)
Rozhodčí: Cupl – Vondra a Bureš Delegát svazu : pan Skála ŽK: 3 : 2 ČK: 0 – 0
Rohy: 6 – 6 Držení míče: 50% – 50% Fauly: 14 – 15 Střely na bránu: 7 – 6 Mimo: 7 – 8
Trenér: Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel: Třešňák