weby pro nejsevernější čechy

Agentura Pondělí se s klienty loučila vánoční diskotékou

17.12. Rumburk „Diskotéku pro naše klienty pořádáme pravidelně a velmi oblíbená je diskotéka v maskách. Tu si klienti vyloženě užívají,“ prohlašuje Kamila Staňková, vedoucí služby Sociální rehabilitace Agentury Pondělí, ta se snaží lidem s postižením poskytknout podporu v začlenění se do normálního života. „Takováto zábava k normálnímu životu patří. A navíc to byl i dobrý vánoční dárek pro všechny,“ dodává.
K programu večera patřilo i vystoupení souboru trubačů při lesnické škole Šluknov, který jezdí i na různé soutěže a měl u klientů velký úspěch, soutěž o nejlepší masku, různé soutěže, zpívání koled a nakonec i rozdávání dárkových balíčků. „Diskotéka probíhala v prostorách Sportlife centra u koupaliště a i tímto článkem chceme majitelům poděkovat, že nám poskytli pronájem zdarma,“ říká René Habich, diskžokej a asistent Agentury Pondělí.
Den předtím byla v agentuře akce nazvaná Vánočení. „Každý, kdo měl zájem se mohl přijít podívat, jak to u nás vypadá, zkusit si vyrobit nějakou vánoční ozdobu, vánoční věnec, svíčku, nebo si zakoupit výrobky z dílen, v kterých pracují klienti.,“ vysvětluje Kamila Staňková. 
V Denním centru agentury je klientům poskytována sociální asistence, která pomáhá překonat rozdíly ve způsobu života, který dosud žijí (většinou v ústavu) a mezi životem v místní komunitě. Klienti se učí běžným denním aktivitám jako je vaření, uklízení, praní apod., mají možnost navštěvovat muzikoterapii, divadelní dílnu, jezdit na výlety. Cílovou skupinou jsou občané se zdravotním postižením Šluknovského výběžku.