CELÁ SADA MEDAILÍ Z MČR PUTOVALA DO VARNSDORFU

Varnsdorfská plavkyně Karolína Špičková, jedna ze svěřenkyň trenérů Z. Šimáka a V. Tvrdé, se probojovala se sedmi zlatými medailemi z oblastních (krajských) přeborů na zimní Mistrovství České republiky starších žáků, které se konalo v polovině prosince uplynulého roku v Kladně. Do této vrcholné soutěže se nominovala v disciplínách 50 m kraul, 100 m kraul, 200 m kraul, 100 m polohový závod, 200 m polohový závod a 100 m prsa. Před mistrovstvím ji postihla chřipka, která zapříčinila týdenní tréninkové manko. Její zdravotní stav se však pár dní před závody zlepšil natolik, že bylo přece jen rozhodnuto o její účasti na této vrcholné soutěži. O to cennější je fakt, že ze všech uvedených startů si Karolína odnesla po jedné z medailí. Největší úspěch zaznamenala na 200 m polohový závod, kde po urputném boji získala zlatou medaili, a tudíž i titul mistryně České republiky. V disciplínách 100 m prsa, 50 m kraul, 100 m polohový závod a 200 m kraul se jí podařilo vybojovat druhá místa, a tedy 4 stříbrné medaile. V královské disciplíně 100 m kraulem si však vybrala smůlu plnými doušky. Před startem se jí roztrhly závodní plavky, a tak skončila na „pouhém“ třetím místě. Završila však své působení na mistrovství ziskem bronzu a má tímpádem celou sadu medailí z MČR staršího žactva pro rok 2009.
Mladší žáci Lenka Bendová a Michal Švorc se zúčastnili MČR v Prostějově. Lenka tam skončila v prsařských disciplínách 5. na 200 m a 8. na 100 m. V dalších třech disciplínách (VZ) se umístila vždy ve třetí desítce konečného pořadí. Michal měl vyrovnanější výkony. Na 200 m VZ bral 8. místo, za 100 m PZ 7., za 50 m VZ 9., za 200 m Z 10. a na 100 m VZ byl na 5. místě.
Posledním, kdo se probojoval na MČR, byl dorostenec Martin Špička. Ten v nabité konkurenci skončil v Plzni na uspokojivém 12. místě na 200 m Z a byl dvakrát 13. na 50 m VZ a 100 m PZ. Dále 15. v závodech 50 m Z a 200 m PZ, 16. a 17. na 100 m VZ a 100 m Z. Martin tajně myslel na fi nále ve znaku, ale bohužel to nevyšlo, tak snad příště. Těmito závody ukončil plavecký oddíl TJ Slovan Varnsdorf sezonu 2009. Uznání za reprezentaci města patří členům oddílu, a to ať už Karolíně Špičkové či ostatním plavcům. V současné době trénujeme v Rumburku, za což vděčíme plaveckému oddílu Rumburk a vedení plaveckého bazénu, že nám umožnili trénovat. Vážíme si i přispění Ústeckého kraje za podporu přípravy formou grantu.