Vítězství si odvezla Stráž nad Nisou

O svátcích pořádal volejbalový oddíl TJ Slovan Varnsdorf 13. ročník Štěpánského turnaje pro smíšená družstva (4 muži + 2 ženy). Poprvé v jeho historii bez finanční podpory města Varnsdorf, a to i přes fakt, že turnajem volejbalový oddíl reprezentuje naše město v celé ČR. Akce je prezentována nejen na webu oddílu (http://slovanvdf.webpark.cz), ale také v pravidelném periodiku Českého volejbalového svazu a v kalendáři volejbalových turnajů na stránkách ČVS. Turnajového klání se zúčastnilo 12 družstev a i přes „truc podnik“ některých „taky volejbalistů“ se opět zvedla úroveň a dramatičnost zápasů (ve 42 utkáních 18 remíz 1:1). Přijela tradičně družstva z Liberce, Jablonce nad Nisou, Nového Boru, Stráže nad Nisou, Rumburku, potřetí z Lázní Toušeň, podruhé z Prahy a jako nováčka jsme přivítali družstvo z Litoměřic. Nechyběla i tři domácí družstva. Všechna byla rozdělena do tří divizí, kde se hrálo systémem každý s každým na dva hrané sety, avšak pouze do 20 bodů. Ve Vinklárkově divizi se s loňským vítězem Aqua teamem Nový Bor potkala Kamasútra Liberec, Ježci Varnsdorf a Prahouni Praha. Vítězem se zde stali k radosti domácích Ježci před Aqua teamem. V Nedvědově divizi se utkala družstva Lázně Toušeň, Unterwassermanni Rumburk, Dadánci Jablonec a Litoměřická směs. Nejlépe si vedlo družstvo Toušně a díky lepšímu rozdílu míčů byli druzí Unterwassermani. V Dudkově divizi na sebe narazila Stráž n. N., Parisvolley Varnsdorf/ÚL a varnsdorfské týmy Notor team a Máničky. Tuto divizi vyhrála Stráž před Parisvolley. Prvá dvě družstva z divizí šla do Labunkovy divize, kde se bojovalo o 1. až 6. místo, třetí a čtvrtá družstva pak hrála v Hrstkově divizi o 7. až 12. místo.
A jak vše nakonec dopadlo? Na 12. místě se umístily Máničky (v této divizi neuhrály jediný set). Na 11. místě skončil Notor team (4 body) a o jeden více získala Litoměřická směs v konečném umístění 10. Pořadí na 7. – 9. místě při shodném počtu bodů (7) určil rozdíl míčů. Nejhorší měli Prahouni (+21 ) a zůstali 9., příčku 8. obsadili Dadánci (+22 ) a 7. byla Kamasútra (+26 ).Ve finálové Labunkově divizi připadlo 6. místo týmu Parisvolley (2 body), 5. Aqua teamu (3) a 4. Toušni (4, rozdíl míčů -22). Na pomyslnou bednu dosáhl zástupce varnsdorfského volejbalu, družstvo Ježci (4, -16) a 2. příčku získali Unterwassermanni (8). Celkovým vítězem se stalo družstvo Stráže n. N., když ve finálové divizi ztratilo pouhý set.