FC Jiskra Nový Bor – SK Stap Tratec 0:1 (0:1)

K prvnímu z řady přípravných zápasů během zimní přípravy zajížděli vilémovští fotbalisté na tradičně výborně připravenou umělou trávu do Nového Boru, kde je čekal velice známý soupeř, se kterým mají vilémovští fotbalisté již letité, velice dobré vzájemné přátelské vztahy. Hosté přijeli jen se třinácti hráči, ale z nich byl ještě Hambálek zdravotně indisponován, takže nenastoupil ani do plánované druhé půle a začátkem druhé půle se jim navíc nepříjemně zranil (kolení vazy…!?!) kanonýr Kurel. Vzhledem k tomu, že Buryánek a Greňo nebyli přítomni, odehrál Vilémov utkání prakticky bez střídání. Domácí mají ve svých řadách několik známých zkušených mazáků (Baťka, Kubeš, Suněk, Bláha apod.) doplněných mladými dravými odchovanci. Hrál se velice solidní fotbal z obou stran, ve kterém měli přeci jen zkušenější a vyzrálejší hosté trochu navrch a zaslouženě vyhráli. Navíc nastřelili třikrát břevno a jednou tyčku. Nejdůležitější minuty zápasu:
11´- na centr T.Jägra si ve vápně naskočil Lehrl a hlavou mířil jen o milimetry nad branku domácích
16´- další krásná hlavička Lehrla po centru Čudy skončila na břevně již nereagujícího domácího gólmana
21´- krásná táhlá střela Kurela se zastavila opět jen na břevně bezmocného domácího brankáře
26´- trestný kop ze strany zahrával Kopřiva a míč přistál přesně na hlavičce Kurela a bylo to – 0:1
38´- nebezpečný průnik domácích zlikvidovat bez problémů trochu promrzlý Loos v brance hostí
43´- přízemní střela Kurela ze skrumáže skončila jen na tyčce domácího gólmana
Ve druhé půli došlo především na domácí straně k určitým výměnám hráčů a postů, ale více ze hry měli stále přeci jen hosté. Domácí si sice dokázali vytvořit o něco více střeleckých příležitostí než v první půli, ale hosté jim vyrovnání nepovolili, ale na druhou stranu nedokázali ani zvýšit svůj náskok z prvního poločasu a tak skončil zápas jen nejtěsnějším rozdílem.
52´- nepříjemné zranění Kurela v koleni, který musel být odnesen na nosítkách a odvezen do nemocnice
57´- únik domácích do odkryté obrany hostí, ale Bláha mířil vysoko nad branku Loose
62´- pěkná akce hostí, když Budský našel volného Čudu, ale jeho slabou střelu gólman domácích chytil
66´- domácí v přečíslení hostující obrany, ale střelu Kazana dokázal Loos na dvakrát chytit
79´- rohový kop hostí, k odraženému balónu se dostal Lehrl, ale jeho pěkný volej skončil opět na břevně
84´- dalekonosná střela domácího stopéra skončila těsně nad brankou hostů
89´- chyba domácích a Kopřiva se ocitl sám před gólmanem, ale jeho sice dobře myšlený lob, místo jistější
kličky, skončil v dlouhých rukách vyběhnuvšího gólmana domácích
Druhá půle byla ze strany hostů přece jen opatrnější, neboť všichni měli myšlenky jak dopadne rentgen z českolipské nemocnice, kam s Kurelem odjeli K.Lindenberg a masér Maier. Naštěstí nám Kurela ošetřující lékař ihned po shlédnutí snímku vrátil s tím, že tam nic nevidí a že by to mohlo být jen pohmožděné, tak uvidíme po pár dnech. Pro nás by to byla obrovská ztráta před jarními boji o záchranu.
Loos – Winzig, Šmalcl, J.Jägr (46´-Budský) – Čuda, T.Jägr, Nagy, Vlk, Kopřiva – Lehrl, Kurel (52´- J.Jägr)
Dále ještě připraven: Hambálek (zdravotně indisponovaný) Chyběli ještě: Buryánek a Greňo
Diváci: 40 prokřehlých ( z toho 10 z Vilémova) Nejlepší hráči utkání: Kubeš (NB) a Lehrl (V)
Rozhodčí: Tykva – Zlatní a Kubr Delegát svazu : nebyl ŽK: 0 : 0 ČK: 0 – 0
Rohy: 2 – 5 Držení míče: 43% – 57% Fauly: 9 – 8 Střely na bránu: 4 – 6 Mimo: 5 – 7

Trenér: Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel: nebyl