SK Stap Tratec – FK Česká Lípa 2:1 (1:0)

První soupeřem vilémovského celku na zimním turnaji o pohár Města Děčína byl třetiligový celek z České Lípy. Nutno však podotknout, že českolipští přijeli v kombinované sestavě, neboť polovina hráčů byla na halovém turnaji v Německu a druhá polovina širšího kádru odehrála tento zápas. Nicméně kvalita tohoto utkání byla výborná, oba soupeři hráli velice dobře a bylo vidět z obou stran hodně pěkných fotbalových akcí. Vilémovští byli o něco lepší v 1.půli a soupeř zase ve 2.půli.
14´- bomba vilémovského Kubeše z 25-ti metrů, ale českolipský gólman Dvořák byl na místě
21´- ulička T.Jägra na Buryánka, který se ocitl tváří v tvář gólmanovi Č.Lípy Dvořákovi, ale trefil jen
jeho nohu a od ní se míč odrazil na rohový kop
23´- nebezpečná levačka T.Jägra z hranice velkého čtverce jen těsně minula šibenici Dvořáka
28´- výtečná akce vilémovských na jeden dotek po ose – Lehrl – Buryánek – Kopřiva, ale jeho parádní volej
z hranice velkého vápna skončil jen na boční síti
31´- rohový kop Kopřivy trefil z voleje Buryánek, ale nastřelil spoluhráče Lehrla, který tak zabránil gólu
34´- nebezpečný centr do vápna vilémovských, ale Šíma v dobré pozici přestřelil svatyni Loose
41´- krásný lob Kopřivy, ale pozorný Dvořák v brance Č.Lípy vytáhl konečky prstů balón nad branku
44´- výtečně zatažený balón Greněm, jeho centr od postranní čáry přistál na hlavě Lehrla a bylo to – 1:0 !
Ve druhé půli došlo k několika střídáním a přesunům na obou stranách. Hosté se začali více osmělovat a ohrožovat branku Vilémova. Ti však utekli na rozdíl dvou branek a dokázali i přes přísně nařízenou penaltu a oslabení o kapitána Šmalcla, výhru již udržet až do konce zápasu.
50´- na Kubešovu ránu z 25 metrů do šibenice neměl Dvořák vůbec nárok a stav zápasu byl – 2:0 !
62´- bomba českolipského Cimpla skončila těsně nad brankou vilémovských
69´- střela vilémovského nováčka Budského skončila těsně vedle branky Dvořáka
71´- zbytečné vyběhnutí k lajně a údajný faul gólmana Hambálka v rohu velkého čtverce a hlavní sudí
nařídil dost přísný pokutový kop proti Vilémovu. Ten proměnil Finklár a snížil na – 2:1.
72´- za následné protesty proti rozhodnutí hl.sudího šel předčasně pod sprchy kapitán Vilémova V.Šmalcl.
82´- krásná střela Podolského z 20 metrů skončila v náruči připraveného Hambálka v brance Vilémova
90´- Finklárovi parádní nůžky zázračně, ale perfektně vytáhl vilémovský gólman Hambálek na rohový kop
a odčinil tak svou chybu při zbytečné penaltě !
Utkání se odehrálo na perfektně připravené umělé hrací ploše bývalého Pelikánu resp. Kovostroje a přišla se na něj podívat i slušná řádka prokřehlých diváků a fotbalových odborníků (Frydrich, Hejna, Gabriel, Raba, Hrubý a mnoho další), kteří určitě nelitovali, neboť viděli velice zajímavý, technický fotbal, na který se dalo určitě po celé utkání koukat.
Loos (50´- Hambálek) – Winzig, Šmalcl, Greňo (46´- J.Jägr) – Buryánek,T.Jägr, Nagy, Kopřiva –
Lehrl ( 46´- Budský), Čuda
Sestava České Lípy:
Dvořák – Pohorský, Silný, Bečvařík, Krasnický – Ledl, Podolský, Finklár, Šíma – Zeman, Kaňkovský
(Peterson a Cimpl)

Dále ještě připraven: nikdo Chyběli ještě: Vlk (práce), Kurel (zranění) a Havel (nemoc)
Diváci: 75 prokřehlých ( z toho 10 z Vilémova) Nejlepší hráči utkání: Kubeš (V ) a Silný (ČL)
Rozhodčí: Tyl – Šimeček a Havran Delegát svazu : nebyl ŽK: 0 : 1 ČK: 1 – 0
Rohy: 7 – 3 Držení míče: 51% – 49% Fauly: 11 – 12 Střely na bránu: 6 – 4 Mimo: 7 – 5
Trenér: Zbončák (Suchomel omluven) Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel: Třešňák