FK Obalex Jílové – SK Stap Tratec 1:2

Ve třetím kole děčínského zimního turnaje měl mít divizní celek Vilémova papírově nejslabšího soupeře, ale jílovský tým se skládá většinou z protřelých mazáků z bývalých děčínských celků z vyšších soutěží (Ženíšek, Just, Barila, Florián, Andok, Čermák, Rangl a další) a patří ke špici 1.A třídy. Vilémovští navíc neměli, díky chřipkové epidemii, k dispozici ani jednoho z jejich současných středových špílmachrů – L.Kubeše a T.Jägra, ale na druhou stranu na tomto postu zkoušeli bývalého exbohemáka a exjablonečáka Volfa. První půle byla zcela ve znamení vilémovských hráčů, neboť jílovští zabetonovali obranný val a za půlku se prakticky nedostali. Obě mužstva hrála technický fotbal a tak se bylo po celé utkání na co dívat. Jílovští, seč se snažili jak mohli, byli přeci jen o poznání horším celkem a zvláště ve 2.půli trochu odpadli fyzicky.

1´- první střela z kopačky vilémovského Čudy z hranice velkého čtverce skončila jen těsně vedle

17´- Čermákovu slabou střelu z 18-ti metrů prokřehlý vilémovský gólman Loos v pohodě chytil

22´- pěkná bomba vilémovského kanonýra Lehrla z 20-ti metrů skončila těsně nad brankou Pekaře

26´- krásná akce vilémovských po ose – Nagy – Lehrl – Čuda a ten zařídil vedení Vilémova – 0:1

35´- vilémovští fotbalisté vyšachovali obranu Jílového a Čuda sám proti Pekařovi šanci trestuhodně zahodil

44´- nebezpečný přetažený centr Greňa vyboxoval před zcela volným Lehrlem Pekař konečky prstů do pole

Ve druhé půli došlo k celkovému přeskupení řad i jednotlivých postů u mužstva Vilémova a jílovští se dostávali častěji na dostřel jejich branky. Daleko více šancí ke vstřelení gólu však měli opět vilémovští, kteří po klidném vedení 2:0 trochu vypustili závěr utkání, neboť měli v sobě dosti náročné třídenní soustředění, konané přímo před tímto zápasem.

54´- další krásná akce vilémovských po ose – Nagy – Greňo – Buryánek, ale jeho střela jen olízla šibenici

57´- jílovští po zaváhání obrany Vilémova v první šanci Andokem, ale gólman Hambálek byl na svém místě

59´- nevídaná bomba vilémovského stopéra Šmalcla ze 30 metrů k tyči znamenala vedení – 0:2

62´- pěkná střela Winziga, ale jílovský gólman Pekař stál přesně tam kam směřoval balón

66´- únik dvojice Havel – Lehrl, kteří šli sami na jílovského Pekaře, ale dosud nejlepší střelec turnaje Lehrl

po nezištné přihrávce mladíčka Havla nedokázal míč dopravit do zcela odkryté branky…!!!

77´- centr J.Jägra a pěkná střela z otočky benjamínka Havla, ale jílovský gólman byl opět na svém místě

80´- další vilémovské šachy a Havel šel sám na Pekaře, ale nedokázal jej prostřelit a zvýšit tak vedení

81´- faul Šmalcla ve vápně a jílovští z pokutového kopu Floriánem snížili na – 1:2

88´- naprosto stejný faul ve vápně jílovských na Buryánka, ale tentokráte se penalta bohužel nekonala

Utkání nakonec tedy skončilo těsnou výhrou favorizovaného Vilémova. Jílovští se snažili být dobrým sparingpartnerem a hrálo se oboustranně slušně, takže se nikdo nezranil, což by v případě Vilémova již bylo velice nepříjemné, neboť má prakticky z každého utkání jednoho zraněného a potýká se v současné době s nedostatkem hráčů. Lze jen doufat, že se alespoň někteří z nich brzy uzdraví a vrátí na hřiště.

Sestava Vilémova 1.půle :

Loos – Winzig, Šmalcl, Greňo – Buryánek, Vlk, Nagy, Volf, Kopřiva – Lehrl a Čuda

Sestava Vilémova 2.půle :

Hambálek – J.Jägr, Šmalcl, Kopřiva – Greňo (60.Winzig), Nagy, , Volf, Vlk, Lehrl – Havel, Buryánek

Dále ještě připraven: nikdo Chyběli ještě: Bucký a Kurel (zranění), T.Jägr a Kubeš (chřipka)

Diváci: 30 prokřehlých ( z toho 8 z Vilémova) Nejlepší hráči utkání: Ženíšek (J ) a Nagy (V)

Rozhodčí: Michek – Beneš, Sabó Delegát svazu : nebyl ŽK: 0 : 0 ČK: 0 – 0

Rohy: 2 – 9 Držení míče: 42% – 58% Fauly: 9 – 7 Střely na bránu: 4 – 8 Mimo: 3 – 9

Trenér: Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel: Třešňák