FK Lovosice – SK Stap Tratec 1:0

V předposledním kole Děčínského turnaje na sebe narazily dva dosud vedoucí celky, takže to bylo vlastně jakési předčasné finále. Vilémovští přijeli jen s jedním hráčem do pole navíc, když jim chyběli – Greňo (zuby), Čuda (sval), Budský (koleno) a dlouhodobě zraněný Kurel (jde 2.3. na operaci křížového vazu). Lovosičtí nastoupili s velezkušeným Jandou na stopéru a v první půli se prakticky jen bránili a podnikali občasné rychlé brejky, které však byly velmi nebezpečné.

15´ – v první šanci se ocitl vilémovský kanonýr Lehrl, ale jeho hlavičku gólman Juska chytil

18´ – lovosičtí se dostali do první šance Stejskalem, ale Loos jeho střelu vyrazil na rohový kop

27´- brejk lovosického Půravce opět skvěle zlikvidoval gólman Loos, když jeho střelu vyrazil na roh

31´- bodlo T.Jägra z velkého čtverce nemělo razanci a tak si s ním Juska v bráně Lovosic hravě poradil

34´- nádherný lob T.Jägra přes beky a Vlk se ocitl ve stoprocentní šanci, ale Jusku nedokázal prostřelit

38´- pěkná akce Buryánka, který našel na malém vápně volného Lehrla, ale ten trefil jen gólmana Jusku

41´- trestný kop Šmalcla z hranice velkého čtverce skončil jen na dobře postavené zdi lovosických hráčů

43´- dalekonosná bomba Stejskala z 25-ti metrů skončila nad brankou vilémovského Loose

Ve druhé půli došlo ze strany Vilémova k určitému přeskupení řad a lovosičtí hráči se čím dál tím více osmělovali k ohrožování vilémovské branky. Tu nakonec zázračným způsobem docílili a udrželi si vedení v tabulce bez ztráty kytičky. Vilémovští hráči měli také šance, ale na rozdíl od soupeře ani jednu z nich nedokázali zužitkovat a vybojovat tak alespoň plichtu, která by tomuto zápasu více slušela.

54´- pěkná akce po ose Nagy – Kubeš – Havel, ale jeho technickou střelu vyrazil lovosický gólman na roh

59´- centr vilémovského Kopřivy do vápna Lovosic, ale hlavička Lehrla šla jen těsně nad branku

63´- jasný faul ve vápně na vilémovského Lehrla, ale píšťalka hlavního sudího zůstala němá !?!

65´- v další šanci se ocitl lovosický Kyzlík, ale Loos jeho střelu bravurně vytáhl na rohový kop

73´- křižná rána Lehrla prosvištěla vápnem, ale nikdo ji nedokázal tečovat do lovosické sítě

80´- lovosičtí hráči se dostali do brejku a u postranní čáry uklouzli gólman Loos i Popesku, ale ten špičkou

nohy v pádu z lajny ještě dokázal neuvěřitelně míč nasměrovat pomalinku od zadní tyče za čáru – 1:0

82´- vilémovští v další šanci Lehrlem, který se parádně zbavil ve vápně beka a mohl jít ještě blíže k brance,

ale zbytečně rychle a ukvapeně vystřelil a gólman Lovosic jeho střelu chytil

89´- poslední střelu zápasu vyslal na lovosického gólmana Buryánek, ale ten ji lapil a tím zápas skončil

Utkání nakonec tedy skončilo těsnou výhrou účastníka Krajského přeboru, který si díky svým rychlým brejkům dokázal vypracovat o dvě čisté šance více, ale výtečný gólman Loos je zneškodnil. Nakonec dostal málokde vídaný gól, na který vilémovští i přes svůj mírný tlak nedokázali odpovědět a tak se jim sen o vítězství v tomto turnaji rázem rozplynul. Hlavní rozhodčí po velmi dobrém výkonu v první půli pak ve druhé půli po neodpískané jasné penaltě na Lovosic svůj výkon výrazně oslabil a oboustranně dost chyboval, což zapříčinilo zbytečnou nervozitu v obou táborech, včetně žluté karty pro Kubeše.

Sestava Vilémova :

Loos – Winzig (46´-Havel), Šmalcl, J.Jägr – Buryánek, Vlk, Kubeš (ŽK), Nagy, T.Jägr, Kopřiva – Lehrl

Dále ještě připraven: Hambálek Chyběli ještě: Budský, Čuda a Greňo plus Kurel

Diváci: 40 prokřehlých ( z toho 12 z Vilémova) Nejlepší hráči utkání: Loos (V) a Janda (L)

Rozhodčí: Trégr – Šimeček ml. A Šimeček st. Delegát svazu : nebyl ŽK: 0 : 1 ČK: 0 – 0

Rohy: 6 – 6 Držení míče: 48% – 52% Fauly: 11 – 12 Střely na bránu: 6 – 7 Mimo: 5 – 6

Trenér: Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel: Třešňák