FK Jiskra Mimoň – SK Stap Tratec 1:4

V dalším přípravném zápase na umělé trávě našeho odvěkého rivala, se kterým máme po léta velice dobré přátelské vztahy, trenér Suchomel výrazně pozměnil sestavu a nutno konstatovat, že soupeř mohl dostat daleko větší příděl, nebýt naší tradiční nemohoucnosti v proměňování tutových šancí. Bohužel ještě chyběli čtyři hráči – Lehrl, Vlk, Čuda a Greňo, kteří také bojují o možnost hrát v základní sestavě našeho týmu. Objevili se zde však další dva noví borci – Kříž z Neštěmic a Mikoláš z Lovosic, takže obavy o úzký kádr, bez kvalitních útočníků, jsou již zažehnány.

3´- Kříž si vyměnil dvakrát balón s Buryánkem, ten vystřelil, jeho střelu gólman domácích jen vyrazil před

sebe a Havel nechytatelnou bombou do šibenice proměnil dorážku v rychlé vedení hostů – 0:1

7´- další pěkná akce hostí, když Havel uvolnil Očipku a jeho přehazovačka gólmana skončila na břevně

11´- chyba Kopřivy v naší obraně a veterán domácích exvarnsdorfský Hemmer křižnou ranou jen přestřelil

19´- domácí zcela rozložili střed obrany Vilémova, ale mladíček Štanhýbl trefil v čisté šanci jen Loose

22´- další pěkná rána mladíčka Havla, kterou domácí gólman jen s námahou vyrazil na rohový kop

24´- pěkná individuelní akce novice Kříže ve vápně domácích, kde si udělal dva beky, ale poté z malého

vápna technickou střelou podél gólmana minul jeho svatyni v další čisté šanci hostů

36´- na centr T.Jägra do vápna domácích si naskočil zcela volný Buryánek, ale střílel hlavou jen vedle

39´- prostrčení balónu mezi beky na Kříže a ten lobem proti vyběhnuvšímu si gólmanovi zvýšil na – 0:2

41´- Buryánek zatáhl míč mezi beky, vrátil na velký čtverec a Kubeš se z voleje k tyči nemýlil – 0:3

44´- další gólová akce po ose Kříž – Havel – Očipka, ale jeho ránu vytlačil gólman domácích na rohový kop

Ve druhé půli došlo ze strany Vilémova k výměně čtyř hráčů a také k několika změnám na určitých postech. Hosté měli ale znovu více ze hry a mohli dát i další branky, ale vypracované šance končily většinou u gólmana domácích a nebo mimo jeho svatyni. Naopak domácí po hrubé chybě našeho gólmana přišly hladce k jediné brance útěchy,kterou si však za svůj výkon zasloužili.

51´- špatná rozehra balónu od Winziga a zkušený domácí kanonýr Sutr tváří v tvář Hambálkovi dává vedle

57´- nováček Mikoláš v úniku, ale střílel příliš ukvapeně levou nohou a jen těsně minul branku domácích

68´- chyba obrany domácích a kanonýr Kříž byl sám před gólmanem, ale z 12 metrů střílel jen vedle branky

71´- pěkná dorážka Kříže, ale domácí gólman míč konečky prstů vytlačil na další rohový kop

73´- hostující novic Mikoláš docílil po pěkné akci branky, ale ta nebyla pro údajný ofsajd uznána

77´- další branka Mikoláše, ale pomezní viděl znovu ofsajd a tak nebyla opět uznána – škoda !

79´- hostující gólman Hambálek vykopával aut, míč špatně trefil, ten šel ke Špačkovi a bylo to – 1:3

81´- na rohový kop Kubeše si parádně naskočil Kříž a hlavou vymetl mimoňskou šibenici – 1:4

86´- další únik rychlého Mikoláše mezi beky domácích, ale jeho střela skončila těsně vedle branky

Utkání skončilo nakonec podle očekávání. Hosté měli po celý zápas hru ve své moci, ale nevyvarovali se v poli a v obranné činnosti některých zbytečných hrubých chyb, které domácí nepotrestali, ale v mistrovských zápasech už by tomu tak nemuselo být. Příchodem Kříže se určitě výrazně posílila útočná činnost a je nyní na trenérovi a celém kolektivu věnovat se posledních čtrnáct dní souhře a zapracování nových tváří do našeho systému hry a pak se jde do bojů o divizi.

Sestava Vilémova :

Loos – Winzig, Šmalcl, Kopřiva – Buryánek, T.Jägr, Nagy, Kubeš, Očipka – Havel, Kříž

Střídali: Hambálek – Mikoláš, Budský a J.Jägr Dále připraven: nikdo Chyběli: Greňo, Lehrl, Vlk a Čuda

Diváci: 60 spokojených ( z toho 15 z Vilémova) Nejlepší hráči utkání: Feher (M) a Havel (V)

Rozhodčí: Panoch – Tlášek a Melen Delegát svazu : nebyl ŽK: 0 : 0 ČK: 0 – 0

Rohy: 2 – 8 Držení míče: 42% – 58% Fauly: 11 – 9 Střely na bránu: 4 – 12 Mimo: 3 – 14

Trenér: Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel: Třešňák

Fotograf: Čuda st. Technické zabezpečení: Boreček a Chmelík