Slovan Varnsdorf – SK Stap Tratec 3:1 (1:1)

V dalším z mnoha přípravných zápasů obou nejlepších týmů ze šluknovského výběžku se diváci určitě nenudili a viděli zajímavý zápas, ve kterém byli hosté lepším celkem v prvním poločase a domácí zase v poločase druhém. Oba celky nebyly zcela kompletní, když domácím chyběli Procházka a Křemen, hostům pak zase na rychlo nově získaný útočník Smola a omluvený Lehrl.

3´- domácí se dostali lehce do šance po chybě Greňa, ale Jordák trefil jen břevno Loosovi branky

9´- hosté se dostali do brejku Křížem, ale gólman Macháček mu v poslední chvíli vypíchl balón

18´- pěkná střela T.Jägra z 20 metrů, ale domácí gólman Macháček byl pozorný a míč chytil

22´- nejhezčí akce zápasu, když hosté v trojici Kubeš – Kříž – Mikoláš vybagovali domácí obranu, ale

posledně jmenovaný z malého vápna v čisté šanci jen těsně přestřelil branku Macháčka

27´- vyražený balón Loose napálil z voleje Jakobovský, ale míč šel jen těsně vedle vilémovské svatyně

32´- faul na pronikajícího Kubeše ve vápně a hlavní sudí odpískal penaltu.Tu bezpečně proměnil Kříž – 0:1

37´- trestný kop hostí od pomezní lajny zahrával Kopřiva a hlavička Kříže skončila jen těsně nad

41´- skákavá střela exvilémováka Hyky z 25-ti metrů překvapila gólmana Loose a bylo srovnáno – 1:1

Ve druhé půli došlo ze strany Vilémova k výměně sedmi hráčů a také k určitému přeskupení řad. Domácí střídali čtyři hráče a úvod druhé půle se jim opravu neskutečně vydařil. Během tří minut dokázali dát nečekaně lehce středem hřiště dvě branky a o utkání bylo rozhodnuto. Hosté se ještě snažili alespoň o zkorigování výsledku, ale to se jim i přes další dvě slibné šance nepodařilo.

47´- vyběhnutí vilémovského gólmana Hambálka a přísná penalta za údajné sražení domácího hráče,

znamenala pokutový kop proti hostům, který proměnil bezpečně Chod a bylo to – 2:1

50´- průnik domácích mezi středové hráče hostů a Hozda pohodlně zvýšil na – 3:1

66´- přetažený centr domácího Hyky k zadní tyči na Ginzela, ale ten hlavou přestřelil hostující svatyni

71´- bombu střídajícího mladíčka v dresu hostů Havla levačkou stačil obránce Ginzel srazit na rohový kop

75´- dobře kopnutý rohový kop Kubeše vyrazil domácí gólman Vaňák do pole, kde stál Winzig, ale jeho

dělovka z hranice velkého čtverce jen těsně minula branku domácích

81´- centr Čudy křížem a krásný volej Havla skončil pro změnu zase jen těsně nad brankou domácích

Utkání skončilo nakonec podle očekávání, ale hosté podali velice slibný výkon a pokud takto budou hrát i v mistrovských zápasech měli by obstát a divizi pro Vilémov uhájit. Naopak domácí nepodali příliš přesvědčivý výkon, se který nebyl spokojen ani trenér Busta, který se vyjádřil následovně: „Soupeři jsme umožnili hrát fotbal, ale brzy to mohlo být 3:0 v náš prospěch. Bylo tam břevno a další příležitosti Choda. Penalta na nás byla přísná a proti hostům naopak byly některé podobné zákroky odpuštěny. Podali jsme špatný výkon. Dostali se sice do vedení 3:1, ale pak z naší strany opět nic. Nelíbilo se mi to.“ Trenér hostů ing.Suchomel byl spokojenější: „Utkání splnilo účel, nehráli jsme špatně, i když to ještě nebylo zcela dle mých představ. Sestava se však již krystalizuje a nevypadá špatně, uvidíme co nám přinesou první jarní mistrovské zápasy, které teprve plně odhalí sílu našeho současného kádru !“

Sestava Vilémova :

Loos (46´-Hambálek) – Kopřiva (50´-Winzig), Šmalcl, Greňo (55´-J.Jägr) – Buryánek (60´-Čuda), T.Jägr,

Nagy, Vlk (46´-Očipka), Kubeš – Mikoláš (46´-Havel), Kříž (60´-Budský)

Sestava Varnsdorfu:

Macháček (46. Vaňák) – Hyka, Vavroušek (46. Ginzel), Stehlík, Čapek –Kabele, Jakobovský,

Kotiš (46. Ježdík), Chod, Jordák – Sloviak

Střídali: viz v závorce Dále ještě připraveni: nikdo Chyběli: Lehrl a Smola

Diváci: 110 spokojených ( z toho 25 z Vilémova) Nejlepší hráči utkání: Kotiš (V) a T.Jägr (V)

Rozhodčí: Šťastný – Budský a Andrla Delegát svazu : nebyl ŽK: 0 : 0 ČK: 0 – 0

Rohy: 5 – 7 Držení míče: 52% – 48% Fauly: 9 – 8 Střely na bránu: 7 – 6 Mimo: 9 – 8

Trenér: Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel: Třešňák