SK Stap Tratec –Plaston Šluknov 8:4

V posledním přípravném zápase, který byl pro vilémovské hráče generálkou na mistrovský zápas na Admiře Praha viděli prokřehlí diváci celkem 12 branek a ještě dalších nejméně 10 zahozených tutových šancí na obou stranách. Obě mužstva nenastoupila kompletní, když u Vilémova chyběli – Šmalcl, Vlk, Kubeš a Lehrl a Šluknovu pak – Novotný, Holešovský a Hlávka. Přesto to bylo zajímavé derby s neskutečnou kanonádou.

6´- špatná rozehrávka šluknovského Kirchnera – Smola přihrál Křížovi, který se nemýlil a bylo to – 1:0

9´- centr Mikoláše do vápna hostů, tam míč hlavou přistrčil Smola na Buryánka a ten zvýšil na – 2:0

14´- dalekonosná střela Kopřivy z 25 metrů skončila jen těsně vedle Bednářovi svatyně

19´- chyba Nagyho v rozehře a Jarábek postupoval sám na Loose, který ho však mazácky vychytal

21´- nádherná střela exvilémováka Svobody z 20 metrů, ale pozorný Loos ji na 2x lapil

24´- po faulu Greňa na hranici velkého čtverce kopali hosté Dobešem TK a míč skončili v šibenici – 2:1

25´- trestný kop vilémovských z hranice velkého čtverce zahrával Buryánek jen do dobře stojící zdi

29´- únik domácího tria Smola – Kříž – Buryánek, který dostal míč do šance, které se dávají a bylo to – 3:1

32´- výstavní bomba Kříže z 25-ti metrů skončila v síti hostujícího celku a bylo to již – 4:1

36´- únik rychlonohého Kříže po pravé straně, přihrávka na Smolu, ale ten netrefil z malého vápna

již zcela opuštěnou branku šluknovského týmu

41´- únik Smoly po levé straně, přistrčení Křížovi a ten do prázdné branky zvýšil na – 5:1

45´- další únik Kříže, přihrávka na Mikoláše, ale ten nikým nestřežen střílel jen vedle branky Bednáře

Ve druhé půli došlo ze strany Vilémova k výměně pěti hráčů a také k určitému přeskupení řad. Navíc v 58.minutě zápasu se zranil mladíček Havel a tak domácí dohrávali jen o deseti lidech. Hosté na střídání nikoho neměli, ale bojovali až do poslední minuty a dokázali vlastně druhou půli překvapivě zremizovat.

49´- slalom Mikoláše přes tři hráče šluknovských, ale tváří v tvář Bednářovi již neuspěl a byl z toho jen roh

51´- v další čisté šanci se objevil Kopřiva, ale jeho zbytečně ukvapená střela z 12 metrů šla jen nad branku

53´- v další čisté šanci se ocitl Smola, ale nikým nekrytý střílel z deseti metrů jen vedle branky Bednáře

57´- hostující Hajduk prošel vilémovskou obranou jako nůž máslem a pohodlně snížil stav na – 5:2

58´- střela Havla neměla razanci a navíc si tento hráč při ní natáhl sval a musel odstoupit ze hry !!!

62´- ulička Budského na Smolu a ten se tentokráte tváří v tvář proti Bednářovi nemýlil a zvýšil na – 6:2

71´- šikovný záložník hostů Dobeš po chybě domácí obrany pohotově k tyči zavěsil a snížil na – 6:3

78´- hostující kapitán Kirchner prostrčil míč mezi beky na Diviše a ten ranou k tyči snížil již na – 6:4

81´- další sólo domácích tentokráte v režii Smoly, ale ten střílel nakonec jen těsně vedle šluknovské brány

84´- domácí Kopřiva uvolnil Mikoláše a ten se technickou střelou k tyči nemýlil a zvýšil stav již na – 7:4

87´- hosté v čisté šanci po úniku Divišem, ale Hambálek v brance Vilémova mu ji bravurně zneškodnil

89´- únik Mikoláše všem bekům hostů a své sólo bezpečně proměnil a ukončil hokejovou přestřelku – 8:4

Utkání skončilo nakonec podle očekávání, ale v domácím týmu bylo tentokráte mnoho chyb v obranné fázi, které hbití a nabuzení šluknovští fotbalisté dokázali trestat. Na druhou stranu si vilémovští fotbalisté i přesto, že nebyli v optimální sestavě, vypracoval dalších minimálně osm tutovek, které však neproměnili a to by v mistrovských zápasech mohlo bolet. Určitě však tento derby zápas odvěkých rivalů splnil svůj účel, hrálo se slušně a bez záludností a navíc viděli prokřehlí diváci dvanáct pěkných branek.

Sestava Vilémova :

Loos (46´-Hambálek) – Winzig, Nagy, Greňo (46´- J.Jägr) – Buryánek (46´-Čuda), T.Jägr (46´-Havel),

Kopřiva, Očipka – Mikoláš, Smola, Kříž (46´-Budský)

Střídali: viz v závorce Dále ještě připraveni: nikdo Chyběli: Šmalcl, Kubeš, Vlk a Lehrl

Diváci: 40 málo spokojených ( z toho 30 z Vilémova) Nejlepší hráči utkání: Kříž V. (V) a Svoboda P. (Š)

Rozhodčí: Szabó – Pöschke a Vičánek Delegát svazu : nebyl ŽK: 0 : 0 ČK: 0 – 0

Rohy: 7 – 2 Držení míče: 55% – 45% Fauly: 7 – 6 Střely na bránu: 14 – 8 Mimo: 13 – 4

Trenér: Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel: Třešňák