weby pro nejsevernější čechy

Varnsdorfské áčko rozjelo jaro dobře

FK Baumit Jablonec B – SK Slovan Varnsdorf 0 : 1 (0 : 0)
Důležité body k posunu na přední tabulkové pozice přivezl v sobotu varnsdorfský A-tým z dopoledního utkání s béčkem Jablonce. 
Gól: 88. Jirka Stehlík. ŽK: 51.Parys, 73.Peškar, 87.Mička. 200 diváků. Rozhodčí Kalenda.  
SK Slovan: Macháček – Ginzel, Vavroušek, Stehlík, Hozda – Čapek (65. Čemba), Jakobovský, Chod, Kotiš (75. Hyka), Jordák – Procházka.
Po návratu na stadion v Kotlině se k průběhu duelu vyjádřili hráči, kteří jeho větší část sledovali z lavičky náhradníků, takto:  
Josef Hyka: „Béčko Jablonce hrálo dobře, bylo v poli asi herně lepší. My však měli více standartních situací, zvláště ve druhém poločase a jedna z nich nakonec rozhodla v náš prospěch.“
Marek Čemba: „Utkání už vypadalo na remízu, ale my dali gól před závěrem a výsledek dokázali udržet.“ Na otázku jaký je rozdíl mezi II. slovenskou ligou, kterou hrál za Slovan Bratislava B a ČFL, sdělil: „Dá se říci, že obě soutěže jsou na stejné úrovni.“
Trenér Zbyněk Busta s časovým odstupem okomentoval utkání takto: „Jablonec byl v první části aktivnější a důraznější. Šance si však nepřipravil, zatímco my ano. Po změně stran jsme si vytvořili tlak a soupeř hrozil rychlými protiútoky. Série rohů a standartních situací nám nakonec pomohly k vítězné brance. Trestný kop rozehrával Josef Hyka, gólman Bočok míč vyrazil a Jirka Stehlík jej uklidil do sítě.“ Proč se v sestavě tentokráte neobjevil Jiří Kabele? „Zaskočila jej nějaká střevní viroza, takže jeho start nebyl možný“, objasnil varnsdorfský trenér.
Stoper Jirka Stehlík se brankové prosadil v obou posledních zápasech a jak by oba góly porovnal ? „Byly si dost podobné a po standardních situacích. V zápase s Vyšehradem doma přišel po rohu Jardy Jordáka a nyní s béčkem Jablonce zase rozehrával z nějakých dvaceti metrů trestný kop Pepa Hyka. Gólman míč vyrazil jen do spoluhráče, já se zrovna k němu otáčel a podařilo se mi jej trefit tak, aby se dostal za brankovou čáru.“
Nejlepší tři hráčí Slovanu dle devíti zápasu přítomných varnsdorfských fandů: Jirka Stehlík (8 hlasů), Vlasta Chod (4) a Ondřej Ginzel (4).