weby pro nejsevernější čechy

U kostela svatého Františka z Assisi na Studánce

Ti pozornější si možná všimli, že na Studáneckém kostele zmizelo lešení. Je to proto, že byla dokončena první etapa oprav a svého nového kabátku se dočkala věž.
Pro vysvětlenou všem, kteří v sobotu 21. července 2012 dopoledne kolem kostela jezdili a mohli jim oči vypadnout, co se to tu děje – konalo se slavnostní setkání k právě dokončené etapě obnovy kostela. Oficiální tiskové zpráva by se měla objevit v Děčínském Deníku a na stránkách města VDF. Já mohu konstatovat, že tu byli zástupci zachránců (tj. ti, kteří dali dohromady peníze = německá strana), zástupci německo-českého fondu budoucnosti z Prahy, zástupci firmy STAMO z Děčína, starosta VDF a kanovník (a taky tisk).

Z toho zajímavějšího, co si pamatuji – řeč byla o darovaných 80 tisících eur v téhle etapě a o shánění prostředků na pokračování, kanovník ve svém slově pronesl cosi v tom smyslu, že bez lidí konat nejde, ale s lidmi je to velmi těžké, a starosta mimo záznam upozornil na skutečnost, jak jedno písmenko může změnit význam celé akce – na plakátě je totiž napsáno Asanace místo Sanace.

Tagy