SK Sokol Brozany – SK Stap Tratec 4:1

V dalším kole divize skupiny B zajížděli vilémovští fotbalisté oslabeni o dva hráče základní sestavy (Kopřiva a Greňo) na přední celek tabulky, který dosud inkasoval na jaře jen jedinou branku a bojuje o bednu. První půle byla vcelku vyrovnaná, ale jediná hrubá chyba hostů znamenala okamžité vedené domácích, na které hosté odpověděli pouze nastřeleným břevnem a tak se šlo do šatny s jednobrankových rozdílem pro domácí.

Nejdůležitější minuty:

5´- pěknou střelu Buryánka vyrazil gólman domácích před Smolu, ale ten míč do sítě nepropasíroval

11´- ostrý faul exteplického Diveckého na Očipku nebyl potrestán ani žlutou kartou

21´- Očipka přišel u vápna zbytečně o balón a rychlonohý Gnahoui sám před Loosem skóroval – 1:0

29´- dlouhý aut domácích do vápna a hlavičku dalšího exligisty Rady musel Loos vytáhnout na rohový kop

34´- nejhezčí akce hostů po ose Smola – Kříž – T.Jägr, ale jeho střela z šestnáctky skončila jen na břevně

37´- na další rohový kop domácích si naskočil Hora, ale jeho hlavička těsně minula hostující svatyni

41´- další rychlý únik domácího Gnahoui, ale jeho střela skončila tentokráte jen vedle Loosovi branky

43´- trestný kop Vlka přes zeď z 18-ti metrů doprostřed branky domácí gólman v pohodě zlikvidoval

Ve druhé půli došlo na obou stranách k určitým změnám v sestavách, které však spíše prospěly domácímu celku, jenž se dostal po nešťastném vlastním gólu hostujícího kapitána na koně a zabezpečil si nečekaně vysoké, nutno však konstatovat, že zasloužené vítězství, přičemž úvod druhé půle mohl znamenat vyrovnání, ale bohužel zde platilo pravidlo: Nedáš – dostaneš !!!

47´- výtečná šance hostujícího Kříže, ale jeho střelu k tyči gólman vyrazil na hlavu Vlka, ten však přestřelil

49´- bleskurychlý průnik Ahmeda a jeho podélný centr si nešťastně Šmalcl srazil do vlastní branky – 2:0

52´- dalekonosná bomba domácího štírka Ahmeda z 20 metrů, ale Loos ji dokázal vyrazit do pole

58´- průnik Kříže až do vápna domácích, kde byl jemně stažen, ale požadovaná penalta se nepískala

62´- parádně kopnutý trestný kop Corei z 18-ti metrů skončil na spojnici břevna a tyčky

66´- domácí afričtí kouzelníci vyšachovali obranu hostů a Hora tváří v tvář nedal Loosovi šanci – 3:0

70´- trestný kop domácích zahrával exděčínský Hubený, Loos míč vyrazil před Corea, ale ten mířil vedle

71´- průnik zkušeného Vacka mezi beky a čechranou levačkou od tyče střílí další branku domácích – 4:0

74´- další šance domácího Diváckého, ale pozorný Loos jeho střelu vyrazil na rohový kop

79´- únik hostujícího Mikoláše, který šel sám na domácího gólmana, ale střílel jen těsně vedle tyčky

81´- střelu Kubeše z 30 metrů přizvedl domácí bek a venku stojící gólman domácích již neměl šanci – 4:1

Hosté se poslední desetiminutovku dostali do dvou šancí, ale to již domácí hru jen kontrolovali. Nutno říci, že byli domácí rychlejší a důraznější a navíc měli mezi sebou tři super borce černé pleti z Afriky, kteří svou technikou, rychlostí a skvělými finesami výrazně vyčnívali nad ostatními hráči a vlastně udělali domácím tento výsledek. O jejich kvalitě svědčí i to, že „naši“ bývalí hráči černé pleti z Afriky – Uka a Goumbi na ně nemají a hrají zde pouze za B-mužstvo okresní přebor. Bez těchto tří borců, by Brozany při vší úctě určitě k nim, nebyli v tabulce tam kde se nyní nacházejí.

Loos – Kubeš (ŽK), Šmalcl, Winzig – Buryánek, T.Jägr (59´-Havel), Vlk, Nagy, Očipka – Kříž,

Smola (58´-Mikoláš)

Dále ještě připraveni: druhý gólman Hambálek Chyběli: zranění Greňo, Kopřiva a Čuda

Diváci: 180 spokojených (z toho 25 z Vilémova) Nejlepší hráči utkání: Gnahoui (B) a Nagy (V)

Rozhodčí: Chládek M. – Kapoun a Svatík Delegát svazu : pan Kotalík ŽK: 4 : 1 ČK: 0 – 0

Rohy: 8 : 2 Držení míče: 55% – 45% Fauly: 14 – 9 Střely na bránu: 11 – 5 Mimo: 8 -4

Trenér: ing.Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel: Třešňák