SK Stap Tratec – SK Český Brod 3:1

V dalším kole divize skupiny B hostili vilémovští fotbalisté silný celek z popředí tabulky – mužstvo Českého Brodu. Hrálo se za nepříjemného počasí, když chvíli sněžilo, chvíli pršelo, pak vysvitlo občas i slunce, ale celkově byla zima, což se projevilo hlavně i v nejnižší návštěvě na domácí půdě za posledních pět let.

Nejdůležitější minuty:

6´- pěknou střelu z vápna domácího T.Jägra brankář hostí Sova chytá

9´- průnik Smoly mezi beky hostů, jeho jeho střelu Sova vyrazil a dorážka Kubeše šla jen nad branku

12´- výtečná akce domácích a Kříž byl faulován gólmanem hostí ve vápně a byla z toho penalta a navíc

červená karta pro gólmana Sovu. Penaltu proměnil sám Kříž a bylo to – 1:0

19´- centr Kubeše do vápna hostů, ale parádní volej Smoly skončil jen těsně vedle branky

23´- únik Buryánka, ale jeho střelu z brejkové situace náhradní gólman hostů vyrazil na rohový kop

26´- na rohový kop Buryánka si naskočil Smola, ale jeho hlavičku vyrazil gólman hostí na další roh

29´- nebezpečná střela hostujícího Sobíška jen těsně minula domácí svatyni

31´- únik Kubeše po pravé straně, zpětná přihrávka na Kříže a ten se nemýlil a podruhé skóroval – 2:0

33´- nesmyslný faul Kubeše u postranní čáry ze zadu a jasná červená karta také pro domácí

37´- dobrá šance hostů, ale Kopecký mířil jen vedle Loosovy svatyně

41´- dalekonosná bomba Kopeckého skončila opět jen těsně vedle branky domácích

Ve druhé půli došlo na obou stranách k určitým změnám v sestavách, hosté byli aktivní a snažili se alespoň o vyrovnání, naopak domácí se snažili udržet náskok a vybojovat veledůležité vítězství. Více šancí si však vytvářeli domácí hráči, neboť hosté zcela otevřeli hru.

47´- únik Vlka mezi beky, ale místo střely zvolil přihrávku na Smolu a jeho střelu z úhlu gólman hostů kryl

56´- nikým nekrytý tvůrce hry hostů Kopecký z šestnáctky k tyči nedal Loosovi šanci a upravil stav na – 2:1

59´- obrovská chyba hostů a Kříž šel sám, místo střely přihrál Smolovi a ten do prázdné branky zvýšil – 3:1

73´- průnik Buryánka mezi beky hostů, ale jeho střela z mírného úhlu skončila těsně vedle

77´-obrovský závar před brankou hostů, ale ani Kříž, ani Očipka ani Buryánek gólmana hostů neprostřelili

79´- pěknou ránu střídajícího mladíčka Havla pozorný gólman hostů vyrazil na další rohový kop

82´- technickou střelu domácího kanonýra Kříže gólman hostů vyrazil na rohový kop

84´- pěkná akce Kříže, zpětná přihrávka na Očipku, ale ten střílel v další čisté šanci jen do gólmana hostů

87´- bomba hostujícího Kozáka z 20 metrů nechala vyniknout Loose, který míč parádně vyrazil na roh

Hosté hráli rychlý, kombinační fotbal, což domácím vyhovovalo. Nebýt zbytečného vyloučení Kubeše asi by hosté odjeli s větším přídělem, neboť domácím se tento zápas skutečně vyvedl a lze si jen přát, aby v podobných výkonech pokračovali i nadále, pak by nemusel být ve Vilémově pražádný problém se záchranářskými pracemi.

Loos – Kopřiva (ŽK – 71´- Havel – ŽK), Šmalcl, Winzig – Buryánek, T.Jägr, Vlk, Nagy (ŽK),

Kubeš (33´-ČK) – Kříž (88´- Mikoláš), Smola (60´- Očipka)

Dále ještě připraveni: druhý gólman Hambálek, Čuda a Greňo Chyběli: nikdo

Diváci: 160 velmi spokojených Nejlepší hráči utkání: Kříž (V) a Vobořil (ČB)

Rozhodčí: Hrabovský – Pastyřík a Jedlička Delegát svazu : pan Löfelmann ŽK: 3 : 1 ČK: 1 – 1

Rohy: 9 : 3 Držení míče: 54% – 46% Fauly: 11 – 14 Střely na bránu: 10 – 4 Mimo: 9 -3

Trenér: ing.Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel: Třešňák