SK Stap Tratec – FK Litvínov 1:0

V dalším kole divize skupiny B hostili vilémovští fotbalisté málo výrazný celek ze středu tabulky – mužstvo Litvínova. Hrálo se za velice příjemného slunného počasí a hned se to odrazilo na slušné návštěvě, když přišlo i hodně maminek s malými dětmi, neboť je zajímalo nově otevřené dětské hřiště a na něm se skutečně děti vyřádili. Fotbal ale spíše plakal, protože litvínovští hráči pouze tvrdě bránili a pro technické hráče domácích byl problém prorazit jejich obranný val. Hosté si nevypracovali ani jedinou gólovou šanci na rozdíl od domácích, ale nakonec rozhodl jediný gól.

Nejdůležitější minuty:

6´- nečekaná dalekonosná střela Kříže z 60-ti metrů překvapivě skočila před gólmanem hostů a skončila

jen těsně nad břevnem na horní síti

9´- centr Smoly do vápna hostí a volej Buryánka tečoval obránce a míč skončil vedle a byl z toho roh

21´- bomba z úhlu domácího kanonýra Smoly skončila jen na boční síti hostující branky

26´- odražený balón ze skrumáže se dostal k Očipkovi, ale jeho pěkná rána skončila těsně nad brankou

41´- trestný kop z 18-ti metrů trefil Buryánek do zdi, odražený míč se dostal k T.Jägrovi, ale jeho střelu opět

stačil obránce hostů vytěsnit na rohový kop

Ve druhé půli došlo na obou stranách postupně k výměnám tří hráčů a čekalo se kdy se domácí konečně trefí a prolomí obranný val hostů. Podařilo se to vcelku brzy, hosté to poté trošku otevřeli a mohli padat do jejich sítě i další branky, ale domácím se to již nepodařilo. Hosté za druhou půli a tím vlastně i za celý zápas dokázali pouze jednou ohrozit domácí svatyni a to z trestného kopu, který však Loos bezpečně kryl.

52´- únik Smoly po pravé straně, zpětná přihrávka na Kříže, ten vystřelil z vápna a těsně přestřelil, i když

mohl ještě zvolit přihrávku na zcela volného Buryánka vedle sebe

59´- nejhezčí akce utkání, když T.Jägr dloubákem přes beky poslal do šance střídajícího Greňa, ten se

neukvapil a přihrál do volna Smolovi, který do prázdné branky zajistil domácím vedení – 1:0

62´- pěkná střela Smoly z 18 metrů, ale gólman hostí byl pozorný a míč bezpečně chytil

66´- trestný kop ze 30-ti metrů zahrával hostující kapitán Polomský, ale jeho pumelici Loos lapil

72´- nepříjemnou střelu Vlka z velkého vápna gólman hostí vyrazil před sebe, ale Smola míč nedokázal

dotlačil do branky, trefil jen jeho padající tělo a bylo po šanci

87´- domácí zahrávali signálem trestný kop z 25-ti metrů, ale Kříž v dobré šanci pálil jen vedle branky

Byly to pro domácí těžce vydolované, ale zcela zasloužené body. Hosté nepředvedli nic oslnivého a vysloveně přijeli bránit bezbrankovou remízu. To se jim však nepodařilo a tak jsou domácí stále ještě ve hře o záchranu divize.

Loos – Kopřiva (83´- Havel), Šmalcl, Winzig – Buryánek (78´- Mikoláš), T.Jägr, Vlk, Nagy,

Očipka (ŽK – 52´- Greňo) – Kříž , Smola

Dále ještě připraveni: druhý gólman Hambálek Chyběli: Kubeš (trest) a Čuda (zranění)

Diváci: 330 spokojených hlavně s počasím Nejlepší hráči utkání: Winzig (V) a Stožický (L)

Rozhodčí: Blaschke – Schröter a Bohatý Delegát svazu : pan Štěpánek ŽK: 1 : 1 ČK: 0 – 0

Rohy: 9 – 2 Držení míče: 58% – 42% Fauly: 10 – 19 Střely na bránu: 9 – 1 Mimo: 10 – 2

Trenér: ing.Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel: Třešňák