SK Rakovník – SK Stap Tratec 0:1

V dalším kole divize skupiny B zajížděli vilémovští fotbalisté na půdu posledního celku tabulky, ověnčeného však plichtou na druhém celku v tabulce v Chomutově v předchozím kole. Proto věděli hosté, že to nebude žádná procházka růžovým sadem a to se také potvrdilo. Domácí bojovali jak o život a chtěli i podruhé získat skalp o záchranu bojujícího soupeře, neboť ve Vilémově vyhráli 4:2, ale to se jim nepodařilo. Hosté hráli velice dobře, soustředěně, ale chyběl jim na velice mokrém, ale výborném terénu klid při zakončování akcí a navíc nastřelili dvakrát „klacek“!

Nejdůležitější minuty:

2´- lob Greňa přes beky domácích a Kříž šel sám na gólmana, ale střílel jen vedle domácí branky

12´- na rohový kop Buryánka si naskočil Kříž, ale jeho hlavička šla jen těsně vedle domácí svatyně

21´- další rohový kop Buryánka přistál tentokráte na hlavě Vlka, ale míč šel jen nad branku domácích

28´- první vážnější akce domácích, ale Mžourek střílel z úhlu jen vedle Loosovi svatyně

31´- další rohový kop Buryánka, ale hlavička Kříže šla jen na horní síť domácí branky

34´- krásný průnik Kříže obranou domácích, zpětná přihrávka na Kopřivu, ale ten z 5-ti metrů trefil před

prázdnou brankou jen nohu ležícího obránce domácích a od ní se míč odrazil na břevno a na roh

39´- centr Buryánka do vápna domácích, kde se ocitl na chvilku sám Kříž a v další super čisté šanci z 8-mi

metrů trefil jen vyběhnuvšího gólmana domácích

Ve druhé půli došlo na obou stranách postupně k výměnám tří hráčů a byli to opět hosté, kteří byli aktivnější a dostávali se stále častěji na dostřel domácí svatyně. Naštěstí se jim podařilo vstřelit rychlou branku a i přes další nevyužité šance dotáhnout zápas do vítězného konce.

50´- centr Winziga do vápna domácích na Smolu, ten si zpracoval míč na prsa a křižnou technickou ranou

od tyče do brány dostal hosty konečně do zaslouženého vedení – 0:1 !!!

54´- nečekanou střelu domácího exslávisty Isteníka z otočky z vápna hostující gólman Loos kryl

67´- nádherný průnik Kříže středem domácí obrany, ale jeho střelu gólman domácích chytil

68´- únik Winziga po pravé straně do vápna domácích, zpětná přihrávka na Očipku, ale ten trefil jen tyčku

77´- další únik hostujícího Kříže, zpětná přihrávka opět na Očipku, ale ten v rozhodující chvíli při další

stoprocentní šanci uklouzl a obránce domácích mu míč odkopl na další roh

80´- pěknou bombu hostujícího Smoly z velkého čtverce srazil bek domácích na rohový kop

Domácí byli snaživým týmem, ale bez jakéhokoliv efektu. Hosté, kdyby proměnili alespoň polovinu svých stoprocentních šancí, tak se mohl zápas odehrávat v klidu. Domácí v poslední desetiminutovce sice trochu zlobili, ale obrana hostů v čele s dirigentem a kapitánem Šmalclem a zkušeným Loosem v brance vyrovnání nepřipustila a nutno říci, bylo by to velice nespravedlivé, vzhledem k vývoji zápasu a šancím hostů.

Loos – Winzig, Šmalcl, Greňo (83´-Havel) – Buryánek, T.Jägr (65´-Očipka), Vlk, Nagy, Kopřiva –

Kříž (80´-Mikoláš) , Smola

Dále ještě připraveni: druhý gólman Hambálek Chyběli: Kubeš (trest) a Čuda (zranění)

Diváci: 60 z toho 15 Vilémova !!! Nejlepší hráči utkání: Isteník (R) a Šmalcl (V)

Rozhodčí: Dusík – Jelínek, Blaschke Delegát svazu : pan Wencl ŽK: 2 : 0 ČK: 0 : 0

Rohy: 1 – 8 Držení míče: 44% – 56% Fauly: 18 – 12 Střely na bránu: 3 – 10 Mimo: 4 – 9

Trenér: ing.Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel: Třešňák