ŘEZUZ Děčín – SK Stap Tratec 1:1

V dalším kole divize skupiny B se utkali dva odvěcí soupeři v jediném okresním derby, které divize nabízí. Očekával se nemilosrdný souboj dvou vyrovnaných celků, jak po stránce fotbalové, tak vlastně i po stránce tabulkové. Hosté chtěli minimálně bod a to se jim podařilo, ovšem nebýt zbytečného vyloučení hostujícího Nagyho na konci první půle, asi by domácí těžko vyrovnali.

Nejdůležitější minuty:

1´- úvod zápasu byl poznamenán slavnostním výkopem kandidáta ODS pana ing. P.Gandaloviče, který

v rámci své volební propagandy věnoval oběma mužstvům sadu nových dresů. Krásná věc, kde jsou

ostatní strany? Také bychom něco podobného rádi uvítali, proto vzhůru do voleb pro ODS !!!

3´- únik Kříže po levé straně přesná přihrávka na Kopřivu a ten střelou k tyči nedal Chodurovi šanci – 0:1

17´- trestný kop domácího Demčenka podél brankoviště a míč jen těsně minul ve vápně Meduna

20´- pěkný centr Kopřivy do vápna domácích, kde nejvýše vyskočil Nagy, ale jeho hlavička jen těsně minula

šibenici domácí Chodurovi svatyně

23´- centr Kubeše do vápna domácích, ale další hlavička Kříže skončila opět těsně vedle šibenice domácích

24´- trestný kop Denmčenka z 25-ti metrů skončil jen těsně vedle branky hostujícího Loose

37´- centr Greňa do vápna domácích, kde hlavičkoval Kopřiva, ale Chodura byl tentokráte pozorný

41´- rohový kop Demčenka přistál na hlavě Podolského, ale Loos se vyznamenal a míč vyboxoval na roh

44´- běžný faul Nagyho na půlce a hlavní sudí mu po druhé ŽK (první za kritiku) dává nesmyslnou ČK !!!

Ve druhé půli došlo na obou stranách k několikanásobnému střídání a domácí za mírné pomoci hlavního sudího tlačili hosty stále víc a víc k jejich vápnu. Hosté však bojovali jako lvi a mnoho nechybělo a mohli si odvézt i všechny tři body, ale hlavní sudí byl bohužel proti.

52´- krásná akce hostů po ose – Smola – Buryánek – Kopřiva, ale jeho volej skončil jen těsně vedle branky

59´- nehorázný šlapák domácího obránce na Kopřivu – asi zlomená noha (?) – nosítka – odvoz rychlou do

nemocnice, ale jen žlutá karta pro domácí – nepochopitelné…???

60´- trestný kop z 20 metrů po hrůzostrašném faulu na Kopřivu zahrával Kubeš, ale jeho dobře mířenou

střelu srazil obránce domácích Jirchář naštěstí na horní síť Chodurovi branky

68´- průnik Kříže po chybě Jircháře, ale odpískán další nesmyslný faul proti hostům a navíc dostal

hostující útočník, který šel jinak sám na gólmana domácích žlutou kartu (!!!)

71´- na rohový kop Vlasáka si naskočil Podolský, ale obránci hostů míč srazili na další rohový kop

74´- pěkný křižný centr Meduny do vápna hostů a teč Žáka znamenala vyrovnání na – 1:1 !!!

Po vyrovnávací brance domácích se již nic významného na hřišti nedělo, neboť si obě mužstva držela pro oba dobrou remízu. Bohužel hosté utrpěli vážné zranění jednoho ze svých klíčových hráčů a navíc k tomu ještě červenou kartu, znamenající stop na minimálně jedno utkání. Diváci určitě nebyli spokojeni s výkonem hlavního arbitra, což nepřispělo jinak dobré atmosféře tohoto zvláštního a navíc slavnostního okresního derby zápasu.

Loos – Winzig (ŽK), Šmalcl, Greňo – Buryánek (88´-Mikoláš), Vlk, Nagy (44´- ČK), Kubeš,

Kopřiva (59´- T.Jägr) – Kříž (ŽK – 79´-Očipka) , Smola (ŽK)

Dále ještě připraveni: druhý gólman Hambálek , Čuda a Havel Chyběli: nikdo !!!

Diváci: 250 z toho 80 z Vilémova !!! Nejlepší hráči utkání: Novák (D) a Kopřiva (V)

Rozhodčí: Košan – Hajšman a Hudeček Delegát svazu : pan Štěpánek ŽK: 4 : 5 ČK: 0 : 1

Rohy: 9 – 6 Držení míče: 54% – 46% Fauly: 13 – 12 Střely na bránu: 9 – 8 Mimo: 8 – 6

Trenér: ing.Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel: Třešňák