Slovan složil Písek až na čtvrtý pokus a předvedl se Čemba

Až ve čtvrtém vzájemném měření sil se podařilo Varnsdorfu zdolat soupeře z města na řece Otavě a připsat si s ním výhru. Domácí tým začal zápas na vodou nasáklém terénu aktivně a po čtvrthodině hry byl poměr rohových kopů čtyři ku jedné. Až v 17. musel zasahovat Macháček proti Kánikově střele za cenu rohu. Pak přišla akce Kabeleho s Jordákem, z níž Marek Čemba prvně vyzkoušel Samoela, který si rovněž musel poradit vyrážením na rohový kop. Další atak Slovanu v podání Procházky končil přihrávkou do šíře hřiště na Čembu, ten míč již nedostihl. Tým Písku hrozil sporadicky a v 28. šel do vedení. Na pravé straně se prosadil Skopalík, jeho střelu stačil Macháček vyrazit v pádu nohou a nabíhající, neobsazený Malý neměl problém trefit odkrytou bránu – 0:1. Ve 37. potáhl dobrou akci Jordák, balón se dostal k Procházkovi, který technickou střelou kolem obránce trefil tyč. Odražený míč se vzápětí dostal k Čembovi a celkem chvíli trvalo, než jeho střelecký pokus doputoval napnout síť za gólmanem Samoelem – 1:1. Nedaleký kostel v tu chvíli odzváněl přibližující se jedenáctou hodinu a do poločasu dal Slovan druhou branku. Jirka Kabele doběhl zdánlivě ztracený balón směřující do zámezí, stačil odcentrovat, z čehož Jiří Procházka hlavou upravil na poločasových 2:1. Poměr rohu po prvním poločase zněl osm ku dvěma pro Slovan.

Do druhé části poslal trenér hostů Musil na hřiště kanonýra ČFL Zušťáka za Káníka. Hosté se začali více prosazovat, byli častěji na půlce Varnsdorfu. Jejich vážnější akcí byl jen hlavičkový pokus Polodny z centru, který trefil připaveného Macháčka. Při ofenzívě Písku se pak u něho našla trhlina. V 62. minutě se po pravé straně prodral z vlastní půle Kabele, došel až do šestnáctky soupeře, zpětnou přihrávkou našel Čembu, který nezaváhal a upravil stav utkání na 3:1. To zřejmě písecké hráče nalomilo a střelecké příležitosti domácích pak přibývaly. Procházka dával hlavou těsně mimo, další střely Vavrouška a znovu Procházky kryl Samoel. V 78. minutě pomohla na druhé straně Slovanu tyč a následný závar před Macháčkem vyřešila domácí obrana. Trenéru Bustovi se brzy poté vydařilo střídání. V 81. šel na plac Ondřej Ginzel za neúnavného Procházku a jeho první potkání s míčem znamenalo úpravu stavu na 4:1. To když rychlé rozehrání standartní situace zaskočilo defenzívu Písku, Ginzel se ocitl sám před Samoelem, který stačil jeho pokus jen vyrazit do výšky a míč poté zapadl do brány za jeho zády. Dobrou příležistost v závěru měl ještě Jarda Jordák, který byl častým terčem tvrdých zákroků hostů. Brankově se proti ambicioznímu soupeři tentokráte neprosadil a Varnsdorf vyhrál zaslouženě. Ten se nejvěrnějším příznivcům v chladném, nepřívětivém počasí odvděčil nadšeným, bojovným výkonem a cennou výhrou, v kterou asi po posledních výsledcích venku příliš z nich nečekalo. Fotbalisté Slovanu, díky!
SK Slovan Varnsdorf – FC Písek 4 : 1 (2 : 1)
Branky: 37. a 62. Čemba, 45. Procházka, 82. Ginzel – 28. Malý. ŽK: Vavroušek – Skopalík, Held, Mašát. 150 diváků. poločas 2:1. Rozhodčí: Langer.
VARNSDORF: Macháček – Hyka (89. Čapek), Vavroušek, Stehlík, Hozda – Kabele, Chod, Jakobovský, Jordák – Procházka (81. Ginzel), Čemba (69. Křemen) Trenér Zbyněk Busta.
PÍSEK: Samoel – Held, Pastyrik, Kubiš, Pravda – Linhart, Mašát, Skopalík, Káník (46. Zušťák) – Malý (73. Kosobud), Polodna. Trenér Karel Musil.

Trenér Zbyněk Busta k zápasu s časovým odstupem sdělil: „Bylo to zajímavé utkání a ten na oko jasný výsledek neodpovídá jeho průběhu. Hosté si za stavu 2:1 vytvořili tlak, měli šance, ale my je dokázali trestat, když začali mít vzadu okénka.“
Překvapilo nastoupení kanonýra Písku Zušťáka až do druhé půle? „Nepřemýšlel jsem o tom. Jde již o staršího hráče, soutěž je náročná, takže se nedivím, je-li poněkud šetřen.“
K autorovi dvou branek Marku Čembovi: „Je to mladý hráč, který má své kvality, potvrzuje je na trénincích a mile mne překvapil.“
Koho by varnsdorfský trenér vyzvedl v týmu soupeře? „Skvěle hrál Held, byl u jejich vedoucí branky a má rozhodně navíc než na ČFL.“
Trenér Busta sice nemívá ve zvyku vyzdvihovat výkony jednotlivců z řad svých svěřenců, přesto byl o to požádán. „Hráli všichni dobře. Hodně týmu pomohl druhým gólem Jirka Procházka, hodně toho odběhal a měl dvě další šance. Bohužel na vstřelení branky jich potřebuje více.“