Union Čelákovice – SK Stap Tratec 2:1

V dalším kole divize skupiny B se utkali dva soupeři hrající o přímou záchranu v soutěži. Hosté na tom byli před utkáním o dva body lépe a případný úspěch by je hodně posunul k vytoužené záchraně této náročné soutěže. Začátek byl zcela v jejich režii a již po pěti minutách to mohlo být klidně 0:2. Bohužel domácím pomohlo i trochu štěstíčka, zatím co hosté měli smůlu jako hrom.

Nejdůležitější minuty:

3´- po rohovém kopu Buryánka se ve skrumáži dostal k odraženému balónu Nagy, ale nedokázal jej

propasírovat hradbou těl domácích hráčů na brankové čáře !!!

5´- přetažený centr Buryánka a nádherný volej Kopřivy končí na tyči domácí branky, která se klepala ještě

snad i ve druhé půli !!!

11´- centr domácích do vápna hostů a hlavičku Dalekoreje vyráží Loos na rohový kop

24´- dloubáček Kříže na Buryánka, který našel před brankou skvěle Smolu a ten se nemýlil a střelou k tyči

dostal hosty konečně do zaslouženého vedení – 0:1

35´- odražený balón se dostal na vápno ke Skuhravému, ale jeho rána šla nad branku hostů

42´- po rohovém kopu se do míče opřel Hakl a z 20-ti metrů trefil parádním volejem šibenici – 1:1

Ve druhé půli se obraz hry nezměnil, hosté byli aktivnější, ale začal více úřadovat hlavní sudí, který kouskoval hru, obracel fauly a tlačil domácí standardními situacemi k brance hostů. Domácím se nic nedařilo a tak se nakonec ve vápně skácel jeden z jejich hráčů a hlavní sudí odpískal nikým neviděný pokutový kop, který nakonec rozhodl celé utkání.

53´- velice dobře mířenou střelu Kopřivy vykopl domácí bek takřka z brankové čáry na rohový kop

56´- domácí trochu zahrozili, ale Homola střílel z dobré pozice jen nad branku hostů

61´- na rohový kop Buryánka si naskočil Vlk, ale jeho hlavičku ze šibenice skvěle vytáhl domácí gólman

66´- únik Kopřivy po pravé straně, zatažení balónu na zcela volného Kubeše, ale ten se ukvapil a v čisté

šanci přestřelil domácí svatyni !!!

77´- domácí zahrávali trestný kop ze 40-ti metrů, míč letěl do vápna hostů, kde jeden z domácích útočníků

upadl a hlavní sudí běžel k překvapení všech přítomných ke značce pokutového kopu. Při protestech

hostů rozdal ještě 3 žluté karty a výrok odůvodňoval stažením domácího hráče naším Vlkem, ale ten se

jej ani nedotkl, což jistě potvrdí i námi vyžádané video. Míč si postavil Vršek a nechytatelnou bombou

k tyči poslal domácí do nezaslouženého vedení – 2:1 !!!

81´- nepříliš tvrdou střelu hostujícího Smoly z hranice velkého čtverce domácí gólman chytá

89´- i přes několikanásobné střídání, udělování žlutých karet a simulování domácích hráčů sudí

nenastavuje ani minutu a končí utkání ještě o minutu dříve !!!

Po vymyšlené penaltě se hosté snažili alespoň o vyrovnání, ale domácí zdržováním a kouskováním hry si výsledek za vydatné pomoci hlavního sudího již pohlídali. Byl to určitě nejslabší soupeř, se kterým jsme se na jaře střetli a za normálních okolností jsme tam měli bodovat. Hezky to vystihl jeden z domácích fanoušků při odchodu domů, když pronesl: „Kluci vilémovský tohle jste si nezasloužili, to nemá s fotbalem co společného – já už sem chodit na ně nebudu, to se mi hnusí a je mi vás moc líto, když si z takové dálky přijedete pro takovou nezaslouženou prohru….!“

Loos – Winzig (ŽK), Šmalcl (ŽK), Greňo (ŽK) – Buryánek, Vlk (ŽK), Nagy (36´-Očipka), Kubeš,

Kopřiva (ŽK) – Kříž (ŽK – 80´- Jägr) , Smola

Dále ještě připraveni: druhý gólman Hambálek, Havel, Mikoláš a Čuda Chyběli: nikdo

Diváci: 100 asi velmi málo spokojených Nejlepší hráči utkání: Dalekorej (Č) a Smola (V)

Rozhodčí: Kožár – Cupl a Mokrusch Delegát svazu : pan Bartyzal ŽK: 1 : 6 ČK: 0 : 0

Rohy: 3 – 9 Držení míče: 46% – 54% Fauly: 12 – 15 Střely na bránu: 2 – 7 Mimo: 3 – 6

Trenér: ing.Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel: Třešňák