SK Stap Tratec – Baník Sokolov B 1:1

V jednom z nejdůležitějších zápasů jara hostili vilémovští fotbalisté soupeře, který stejně jako oni bojuje o záchranu. Měl však obrovskou výhodu v tom, že si mohl vzít z Áčka dost lidí, včetně kapitána Pilaře, který je zkušeným exligovým harcovníkem. Domácí fotbalisté navíc postrádali dva klíčové hráče ze základní sestavy (Greňo – zuby a Kříž – horečky). Byl to skutečně boj o každý centimetr plochy a nutno konstatovat, že hosté byli v podstatě po celý zápas herně lepším celkem.

Nejdůležitější minuty:

2´- Smola se prodral mezi třemi beky hostů, ale ten třetí mu to nakonec v rozhodující chvíli ukopl

9´- Kubeš se obtočil na vápně okolo beka hostů, ale jeho střelu na dvakrát gólman Sokolova chytil

14´- na rohový kop Kopřivy si naskočil dlouhán Vlk, ale jeho hlavička šla nad branku hostů

16´- chyba v rozehře domácích a Dejmek šel sám na Loose, ten však zkušeně útočníka hostů vychytal

31´- dalekonosná střela Pilaře (jinak kapitán Áčka) z 25-ti metrů šla nad branku Loose

30´- centr Pilaře do vápna domácích, ale Duchnič poslal míč hlavou nad branku Loose

43´- střela Javorského se odrazila od tyče na hlavu zcela volného Pilaře a ten poslal hosty do vedení – 0:1

45´- domácí mladíček Havel se prodral mezi beky hostů do vápna, kde byl faulován a byl z toho jasný

pokutový kop. Nikomu z domácích hráčů se na něj nechtělo jít a tak vzal na sebe zodpovědnost

Buryánek a v klidu poslal gólmana hostů na druhou stranu a vyrovnal na – 1:1

Ve druhé půli se hosté snažili strhnout výhru na svou stranu, ale domácí jim to svou obětavou hrou nepovolili a tak nakonec zápas skončil asi zaslouženou plichtou.

52´- na rohový kop Kopřivy si naskočil Nagy, ale jeho hlavička šla nad b ranku hostů

68´- ulička Kubeše na Vlka, ale jeho bombu z 20-ti metrů gólman hostů chytil

79´- nebezpečná střela hostujícího Čertíka z úhlu šla jen vedle Loosovi branky

86´- trestný kop domácích ze 30-ti metrů zahrával Šmalcl, ale jeho bomba šla jen těsně vedle šibenice hostů

91´- nebezpečnou střelu střídajícího Čertíka k tyči vytěsnil domácí gólman Loos parádně na rohový kop

V průběhu zápasu byly hlášeny výsledky z 2.ligy, které nebyly příliš příznivé pro obě strany a navíc Áčko Sokolova vedlo dlouho na Spartě B, čímž by vlastně „pomohli“ prakticky oběma soupeřům na hřišti k sestupu do Krajského přeboru. Naštěstí to dopadlo na plichtu a v konečné minitabulce to odnesla Opava, což znamená, že z naší skupiny budou sestupovat jen tři mužstva. Kdo bude ten třetí se však dozvíme až za týden či čtrnáct dní, ale naše „akcie“ i přes plichtu výrazně stouply, neboť máme vzájemné zápasy se všemi ohroženými (Kladno B, Čelákovice i Sokolov B) lepší, což je vlastně jeden bod k dobru. Takže nám stačí ke stoprocentní záchraně tudíž již jen tři body, ale nebude je určitě snadné získat.

Loos – Winzig, Šmalcl, Kopřiva (ŽK) – Buryánek, Vlk, Nagy, Jägr T. (30´- Havel), Očipka (75´- Kříž)

– Smola, Kubeš

Dále ještě připraveni: druhý gólman Hambálek Chyběli: Greňo, Čuda, Mikoláš

Diváci: 300 nepříliš spokojených Nejlepší hráči utkání: Očipka (V) a Pilař (S)

Rozhodčí: Čížek – Fišer, Dobrý Delegát svazu : pan Ploch ŽK: 1 : 2 ČK: 0 : 0

Rohy: 5 – 5 Držení míče: 47% – 53% Fauly: 11 – 12 Střely na bránu: 5 – 6 Mimo: 4 – 5

Trenér: ing.Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel: Třešňák