Zasloužená výhra a záchrana je na světě ! Baník Most B – SK Stap Tratec 1:3

V utkání proti mostecké rezervě šlo hostům o hodně a věděli, že v případě výhry již mohou slavit udržení v divizi. To se jim na hlavním mosteckém stadionu podařilo a mohou se těšit na další působení v této silné soutěži. Přesto, že hosté nenastoupili kompletní podařilo se jim již v první půli vstřelit tři branky a ve druhé půli pak kontrolovat náskok a vítězství udržet až do konce. Nejdůležitější minuty:

4´- únik Winziga po pravé straně, zpětná přihrávka na Kopřivu, ten prostrčil míč ke Smolovi, ale ten trefil

z deseti metrů jen dobře postaveného gólmana domácích !

6´- domácí borec brazilské národnosti Da Silva levačkou z 20-ti metrů těsně minul svatyni Loose

12´- bomba hostujícího T.Jägra z 25 metrů byla tečována a byl z toho roh pro vilémovské hráče

15´- pěkná ulička Kopřivy na Smolu a ten se tentokráte střelou k tyči nemýlil a poslal hosty do vedení – 0:1

23´- domácí Da Silva vystřelil z 20 metrů, míč tečoval Lesniak, změnil mu jeho směr a bylo vyrovnáno – 1:1

30´- chyba Greňa v rozehře a Lesniak se ocitl sám před Loosem, ale ten ho na dvakrát parádně vychytal

38´- krásná akce hostů po ose – T.Jägr – Smola – Buryánek a ten nechytatelnou bombou do šibenice z

10-ti metrů poslal hosty opět do vedení – 1:2 !!!

41´- odražený balón se ve skrumáži před domácí brankou dostal ke Kubešovi, ale jeho střelu srazil bek

v posledním okamžiku na rohový kop

45´- neuvěřitelný gól z brankové čáry dokázal „vykouzlit“ hostující Kopřiva a bylo to do šatny – 1:3 !!!

Ve druhé půli se hosté více bránili a podnikali spíše sporadické protiútoky. Domácí ve snaze otočit výsledek proti dobře organizované obraně hostů příliš neuspěli a tak si hosté odvezli zasloužené vítězství a udržení se v divizi i pro další ročník, což asi málokdo již čekal.

48´- bombu dobře hrajícího Nguyena vytáhl hostující gólman Loos konečky prstů na rohový kop

56´- pěkná střela hostujícího Nagyho z 25-ti metrů jen olízla tyčku domácí branky

57´- super akce hostů, když Kubeš vrátil nezištně míč zpět na T.Jägra, ale jeho střelu srazil bek na roh

63´- další skvělá akce hostů do otevřené obrany, když opět Kubeš vrátil balón na Kopřivu, ale ten nikým

nehlídán zbytečně zbrkle bez přípravy přestřelil branku domácích !!!

67´- další paráda v podobě Nguyena, ale Loos v brance hostí vytáhl míč ze šibenice na rohový kop

78´- rohový kop domácích a teč Slámy, ale Loos opět čaroval a reflexivně vytěsnil míč nohou na roh

81´- centr Buryánka do vápna domácích, ale výtečný volej T.Jägra šel jen těsně nad branku

82´- bombu Smoly vyrazil domácí gólman jen před sebe, ale Havel poté z dorážky jen minul branku

88´- trestný kop domácích z hranice velkého čtverce zahrával Rolinger, ale Loos jeho střelu zlikvidoval

Byl to zajímavý zápas, ve které slavila úspěch zkušenost hostů proti domácím mladíčkům, kde byl nejstarším hráčem teprve 22-letý kapitán Bohata. Hosté ze sebe vydali maximum a zřejmě nejdůležitější zápas ve své kariéře zvládli na výtečnou. Nyní je však čeká hodně práce, dát dohromady na další sezónu co nejkvalitnější mužstvo, aby se vyhnuli obdobným záchranářským pracem.

Loos – Winzig, Šmalcl, Greňo (46´- Očipka) – Buryánek (83´- Čuda – ŽK), Vlk, Nagy, Jägr T.,

Kubeš (71´- Havel) – Smola, Kopřiva

Dále ještě připraveni: druhý gólman Hambálek Chyběli: Kříž (nemoc) a Mikoláš (zaměstnání)

Diváci: 60 z toho 15 z Vilémova !!! Nejlepší hráči utkání: Nguyen (M) a T.Jägr (V)

Rozhodčí: Zeman – Váňa, Duchoň Delegát svazu : pan Havránek ŽK: 0 : 1 ČK: 0 : 0

Rohy: 3 – 4 Držení míče: 50% – 50% Fauly: 12 – 10 Střely na bránu: 7 – 8 Mimo: 6 – 7

Trenér: ing.Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel: Třešňák